Bartosz Rudyk piąty w Škoda Cup

Był najwyższej sklasyfikowanym Polakiem w tych zawodach.
2021-04-19 Bartosz Rudyk - TC Chrobry SCOTT Glogow

Bartosz Rudyk, zawodnik TC Chrobry SCOTT Głogów, zajął 5. miejsce w rozegranej w sobotę, 17 kwietnia, pierwszej edycji cyklu Škoda Cup. Był najwyższej sklasyfikowanym Polakiem w tych zawodach.

Wyścig Brno – Velká Bíteš – Brno wystartował z welodromu TJ Favorit Brno i na torze w Brnie miał metę, na wzór jednego z najważniejszych kolarskich wyścigów klasycznych – Paryż-Roubaix. W pierwszej odsłonie Pucharu Czech ponad 190 zawodników z całego świata rywalizowało na liczącej 151 km trasie, z aż pięcioma górskimi premiami i w dość nieprzyjemnych do ścigania warunkach – w deszczu i przy zaledwie 3 stopniach Celsjusza.

Podium w całości zapełnili reprezentanci gospodarzy – pracujący wspólnie w ucieczce Michael Kurkle (Elkov) i Daniel Turek (Felbermayr Simplon) zajęli, kolejno, pierwsze i drugie miejsce, na metę wjeżdżając z przewagą 3 minut i 30 sekund nad goniącą ich grupą. O trzecim miejscu zadecydował sprinterski pojedynek między zawodnikami z pogoni, z którego zwycięsko wyszedł Jakub Otruba (Elkov).

Dla kolarzy „Chrobrego” był to pierwszy i to udany sprawdzian formy w tym sezonie. Oprócz wysokiej, piątej lokaty Bartosza Rudyka, który debiutuje w barwach głogowskiego teamu, wyścig świetnie pojechali także Piotr Mierzyński (24. miejsce), Antoni Olszar (32.) i Damian Bieniek (38.).

Zawodnicy z Głogowa, po ściganiu w Czechach, na regenerację będą mieli niespełna tydzień. Już 22 kwietnia staną na starcie ukraińskiej dwuetapówki Tour de Lviv Region, która rozpocznie się od jazdy indywidualnej na czas. Drugiego dnia rozegrany zostanie wyścig ze startu wspólnego. Pierwszymi zawodami w Polsce będzie dla „Chrobrego” Ślężański Mnich, który w niedzielę, 2 maja otworzy sezon kolarski w naszym kraju.   

Wyjazd na ten i pozostałe wyścigi jest możliwy dzięki wsparciu Miasta Głogowa, SCOTT Sports Polska, PBD Sp. z o.o., Top Poligrafia i Dolnośląskiej Akademii Kolarskiej, finansowanej ze środków Województwa Dolnośląskiego.

Więcej informacji na facebookowym profilu klubu: www.facebook.com/tcchrobryscott.


tekst i zdjęcie: TC Chrobry SCOTT Głogów