W bloku koszarowym będą mieszkania

Prezydent: możemy otrzymać nawet 80% dotacji do przebudowy tego budynku
21.02.2021 blok koszarowy w Glogowie, MDG

Budynek koszarowy przy ul. Wojska Polskiego zostanie przebudowany i przeznaczony na mieszkania.

Mamy szansę otrzymać kolejne duże pieniądze na budowę mieszkań dla głogowian z Banku Gospodarstwa Krajowego – mówi Rafael Rokaszewicz prezydent Głogowa. Chodzi nie tylko o TBS, ale także mieszkania komunalne i czynszowe. Dlatego podjąłem decyzję i jeszcze na kwietniowej sesji Rady Miejskiej wprowadzam dwa nowe zadania związane z mieszkaniami – budynek koszarowy i budynek po byłym już Domu Samotnej Matki – mówi prezydent. Czekaliśmy na decyzję wojska czy jest zainteresowane zakupem budynku po koszarach. Wojsko nie potrafi do końca się określić, z jednej strony chciałoby budynek, z drugiej – procedury, możliwości, sprawy wewnętrzne powodują, że nie są w stanie określić czy i kiedy. My czekać nie możemy, bo jest szansa na pozyskanie nawet 80% dotacji do przebudowy tego budynku i chcemy z niej skorzystać – mówi prezydent.

W bloku koszarowym powstaną 64 mieszkania.

Na najbliższej sesji Rady Miejskiej wniosę o wprowadzenie nowego zadania inwestycyjnego do budżetu – adaptacja budynku pokoszarowego na mieszkania komunalne. 64 mieszkania z dofinansowaniem z Banku Gospodarstwa Krajowego nawet do 80% kosztów – mówi Rafael Rokaszewicz.

Drugim zadaniem inwestycyjnym, które prezydent wniesie do budżetu jest adaptacja budynku po Domu Samotnej Matki.

Przystąpimy do opracowywania dokumentacji i również tutaj chcemy pozyskać 80% dotacji. Tu powstanie 9 mieszkań – mówi Rafael Rokaszewicz prezydent Głogowa.

WIĘCEJ O PLANACH MIESZKANIOWYCH prezydenta Głogowa Rafaela Rokaszewicza pisaliśmy TUTAJ. Informowaliśmy także o 3 mln dotacji, którą miasto pozyskało na budowę bloków TBS.


Zdjęcia: M. Dytwińska-Gawrońska, D. Jęczmionka