Prawie 3 mln na budowę mieszkań dla głogowian

Miasto pozyskało środki z Krajowego Zasobu Nieruchomości
Plany-mieszkaniowe-prezydenta-Glogowa-Rafaela-Rokaszewicza-styczen-2021-rok

2 lutego Gmina Miejska Głogów złożyła trzy wnioski do Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii, za pośrednictwem Prezesa Krajowego Zasobu Nieruchomości, o udzielenie wsparcia ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa na sfinansowanie budowy nowych mieszkań dla głogowian w ramach działalności TBS.

Plany-mieszkaniowe-prezydenta-Glogowa-Rafaela-Rokaszewicza-styczen-2021-rok

Złożone i pozytywnie zaopiniowane wnioski:

  1. na kwotę 847 000,00 zł. Wnioskowane wsparcie jest związanez realizacją przedsięwzięcia pod nazwą „Budowa budynku mieszkalnego wielorodzinnego TBS Nr 17 wraz z infrastrukturą towarzyszącą przy ulicy Generała Józefa Sowińskiego”
  2. na kwotę 830.200,00 zł. Wnioskowane wsparcie jest związane z realizacją przedsięwzięcia pod nazwą „Budowa budynku mieszkalnego wielorodzinnego TBS Nr 18 wraz z infrastrukturą towarzyszącą przy ulicy Generała Józefa Sowińskiego”
  3. na kwotę 1.250.000,00 zł. Wnioskowane wsparcie jest związane z realizacją przedsięwzięcia pod nazwą „Budowa dwóch budynków mieszkalnych wielorodzinnych TBS Nr 19 i TBS Nr 20 wraz z infrastrukturą towarzyszącą przy ulicy: Folwarcznej, Witolda. Pileckiego, Generała Roweckiego „Grota” na osiedlu Żarków”
Plany-mieszkaniowe-prezydenta-Glogowa-Rafaela-Rokaszewicza-styczen-2021-rok

Złożone wnioski zostały zweryfikowane pozytywnie w wyniku czego na konto Gminy Miejskiej Głogów wpłynęła łączna kwota 2.927.200,00 zł.

Na przełomie maja i czerwca oddajemy trzeci z czterech bloków na osiedlu pokoszarowym. Czwarty za rok. W budynkach nr 19 i 20 na osiedlu Żarków mamy koncepcję wybudowania 48 mieszkań. Tu mieszkania będziemy oddawać za około 2 lata – mówi Rafael Rokaszewicz prezydent Głogowa. Już wkrótce kolejne informacje – dodaje prezydent.


Grafika: archiwum DGL NEWS