Grupa Gezet Hyundai nowym sponsorem Chrobrego

Chrobry zyskał mocne wsparcie topowej sieci sprzedaży samochodów.
2021-04-10-Grupa-Gezet-Hyundai-nowym-sponsorem-Chrobrego-fot.-L.-Jaremkiewicz

Od derbowego meczu z Miedzią Legnica marki Hyundai i Grupa Gezet będą jednymi z najbardziej eksponowanych na głogowskim stadionie. Zainaugurowany zostanie w ten sposób zupełnie nowy model współpracy biznesowej z klubem. Poza standardowymi świadczeniami reklamowymi w zamian za udostępnienie na potrzeby Chrobrego wysokiej klasy trzech samochodów marki Hyundai: jeden SUV model Tucson i dwa typu hatchback i30, klub będzie eksponował przekazane samochody podczas meczów przy Wita Stwosza 3 oraz korzystał z nich podróżując po całej 1-ligowej Polsce. W ten sposób na kolejny rok Chrobry mocno wiąże ze sobą klubowy herb i znaki firmowe nowego sponsora.

Przy tej okazji warto wspomnieć, że wartość ekspozycji nazwy i herbu Chrobrego wyceniona na podstawie badań medialności klubu wynosiła w poprzednim sezonie odpowiednio 2 740 272 zł i 967 890 zł (wg. Pentagon Research na zlecenie Fortuna 1. Liga „Badanie efektywności sponsoringu sportowego”), a top marki z najlepszym wynikiem na naszym stadionie to Zina, Vectra, Galeria Glogovia i STS. W obecnym sezonie po rundzie jesiennej są w tym gronie jeszcze Antrans i Społem. Chrobry Głogów mocno wierzy, że poprzez odpowiednie dopasowanie nośników reklamowych w top 5 znajdzie się także Grupa Gezet i Hyundai.

Grupa Gezet jest największym autoryzowanym dealerem samochodów w województwie lubuskim i jedną z największych grup dealerskich w Polsce. Sieć sprzedaży stanowi obecnie siedemnaście nowoczesnych salonów zlokalizowanych w Gorzowie Wielkopolskim, Szczecinie oraz Zielonej Górze. W ofercie firmy znajduje się kilkadziesiąt modeli samochodów nowych i używanych marek Alfa Romeo, Fiat, Ford, Honda, Hyundai, Jeep, Kia, Mitsubishi oraz Suzuki, a także motocykle i skutery marki Honda. Prawie 20-letnia obecność na rynku i opinie zadowolonych klientów to najlepsza rekomendacja nowego sponsora klubu.

Cieszymy się, że podjęliśmy rozmowy z Chrobrym i współpraca pomiędzy nami zaistniała. Chrobry to prężnie rozwijający się klub, a dla nas to taka wisienka na torcie, że możemy być jego sponsorem i przekazać trzy samochody. Zależy nam na tym, aby wiedziano, że Grupa Gezet i Hyundai oraz Chrobry współpracują ze sobą prężnie – mówi Łukasz Stachowiak, Kierownik Grupy Gezet.

Mamy tradycję współpracy z różnymi klubami sportowymi. Zawsze staramy się oszacować i ocenić potrzeby kluby, chcąc dopasować odpowiednie produkty, aby współpraca mogła układać się bardzo harmonijnie. Nie chodzi tyle o sposób reklamy na stadionie, co rozpoznawalność marki Chrobrego jako lokalnego klubu sportowego. Chrobry jest mocno rozpoznawalny w Głogowie, w regionie Zagłębia Miedziowego, i nie tylko. Dlatego cieszymy się ze sformalizowania tej współpracy – dodał Piotr Kaźmierczak, Marketing Manager Grupy Gezet.

Finał rozmów i przekazanie kluczyków do samochodów miał miejsce na stadionie Chrobrego w obecności prezydenta Głogowa Rafaela Rokaszewicza:

Cieszę się z każdego, nawet najdrobniejszego partnera, szczególnie z Głogowa, ale dziś mamy tu regionalnego czy nawet ponadregionalnego partnera. Grupa Gezet to inna półka, która wchodzi we współpracę z Chrobrym. To żywa, mobilna reklama, lecz także duże wsparcie dla klubu, bo logistyka to coś, o czym nie można zapominać. To wszystkie fajnie się komponuje, a Klub Biznesu Chrobrego rozrasta się o kolejnych partnerów i przyjaciół, którzy mimo trudnych czasów chcą wspierać głogowski sport. Zachęcam do wspierana głogowskiego sportu i Chrobrego Głogów. Nawet najmniejszy przedsiębiorca może stać się takim partnerem naszego klubu – komentował Prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz.

Dołączenie Grupy Gezet do Klubu Biznesu to efekt działań podjętych w przerwie między rundami, o których mówi dyrektor Chrobrego Zbigniew Prejs.

Wyjazd do Zielonej Góry zaowocował szybkimi działaniami. Marka klubu na tyle dużo znaczy, że podjęte rozmowy były bardzo krótkie i sprawne. Ostatni okres pozyskiwania sponsorów jest najlepszy dla klubu, rozpoczęliśmy współpracę z ok. dziesięcioma kolejnymi, od najmniejszych po większych, jakim jest marka Hyundai od Grupy Gezet. Mimo pandemii firmy są skłonne do wsparcia klubu i wspólnych działań biznesowych. Cieszymy się, że to zrealizowaliśmy. Nadal prowadzimy kilka rozmów, na których finalizację wspólnie z przedsiębiorcami ze względu na obecne częściowe zamknięcie gospodarki daliśmy sobie czas – powiedział Dyrektor Chrobrego Głogów Zbigniew Prejs.

Trzeba przypomnieć, że od tego roku przybyło do tej pięciu zupełnie nowych sponsorów – głogowskich firm od lat funkcjonujących na lokalnym rynku, ale i zupełnie nowych.


źródło: Chrobry Głogów S.A.