Miasto wspiera ratowników medycznych

Przypominamy co zostało zakupione w ostatnich latach
Pogotowie, masażer, Głogów,zdj.M. Dytwińska

Każdego roku miasto wspiera funkcjonowanie Zespołu Ratownictwa Medycznego w Głogowie, który podlega Pogotowiu Ratunkowemu. Wczoraj pisaliśmy o zrealizowanej tegorocznej umowie na zakup sprzętu, a dziś przypominamy wcześniejsze wsparcie.

– Kupujemy sprzęt na wniosek pogotowia, ratownicy najlepiej wiedzą czego im potrzeba – mówi Rafael Rokaszewicz, prezydent Głogowa.

W 2018 roku miasto zakupiło dla pogotowia ratunkowego  urządzenie do mechanicznej kompresji klatki piersiowej Lukas z wyposażeniem. wartości: ok. 55.000 zł

W 2019  – dotacja na zakup ambulansu dla  Filii Pogotowia Ratunkowego w Głogowie w kwocie 300.000 złotych i zakup krzesełka kardiologicznego – 8.000 złotych.

W 2020 –  zakup masażera serca 53.244  złotych.

Umowa z bieżącego roku dotyczyła zakupu krzesełka transportowego  FAST z odpinanym mechanicznym systemem trakcyjnym i z kocem bakteriostatycznym, 4 ciśnieniomierzy, 3 akumulatorów litowych do defibrylatorów wcześniej zakupionych przez miasto oraz czujników – klipsów palcowych dla dorosłych i dzieci. Wartość tego wsparcia to 32.734 złotych.

Warto dodać, że głogowskie pogotowie ma bardzo nowoczesne pojazdy, jedne z najnowocześniejszych w kraju i to bardzo cieszy – mówi Rafael Rokaszewicz prezydent Głogowa. Liczba karetek wyznaczana jest w wojewódzkim programie – warto o tym wiedzieć. Szczególnie gdy się słyszy, że trzeba kupić więcej karetek do pogotowia. No nowych karetek potrzebni są ratownicy, one same nie jeżdżą. Czyli każda nowa karetka musi być nie tylko ujęta w programie, ale musi mieć też załogę. A o to najtrudniej. My możemy kupić i 10 karetek, ale kto ma nimi jeździć? Nie ma na nie obsady – mówi prezydent. Ale kupiliśmy karetkę dla głogowskiego szpitala. Bo pogotowie a szpital to dwie różne instytucje.

Zdjęcia: archiwum DGL NEWS