Budujemy nowe drogi na Piastowie

Zobacz budowane ulice – Bolesława Wysokiego i Księżnej Mechtyldy
30.03.2021 budowa dróg na os. Piastów w Głogowie

Nie tylko na ul. Kazimierza Sprawiedliwego praca wre. Droga jest gruntownie remontowana, co znacząco wpłynie na komfort jazdy i na bezpieczeństwo.

Warto wybrać się na spacer po osiedlu by zobaczyć, że w kolejnych częściach osiedla budowane są nowe drogi. Rośnie Nowy Piastów.

Budowa bloków miejskich i sprzedaż gruntów pod budowę domów developerskich jedno i wielorodzinną, musi się łączyć z budową infrastruktury. Wokół bloku komunalnego powstała już nowa droga z miejscami parkingowymi i oświetleniem.

Budowana jest także ul. Księżnej Mechtyldy:

Budowana jest także nawierzchnia wraz z chodnikami przy ul. Bolesława Wysokiego:

Powyższe inwestycje realizowane są w ramach zadania Budowa dróg gminnych na oś. Piastów Śląskich wraz z budową sieci kanalizacji deszczowej oraz budową oświetlenia „Infrastruktura na osiedlu Piastów Śląskich”. Wykonawcą jest firma Instal-Głogów. Wartość zadania to ok. 2.600 tys. złotych.

W następnych latach budowane będą nowe drogi. Dziś pod potrzeby ruchu ciężkiego sprzętu niezbędnego do prac budowlanych miejsca pod przyszłe drogi wyłożono płytami betonowymi. O planach mieszkaniowych pisaliśmy TUTAJ.


Zdjęcia: M. Dytwińska-Gawrońska