TC Chrobry Scott Głogów na marcowym zgrupowaniu w Chorwacji

To drugi w tym roku treningowy wyjazd głogowskich kolarzy na Półwysep Bałkański.
2021-03-29 TC Chrobry Scott Głogów na marcowym zgrupowaniu w Chorwacji (fot. TC Chrobry Scott Głogów) (6)

W ramach przygotowań do sezonu zawodnicy TC Chrobry SCOTT Głogów przebywają na dwutygodniowym zgrupowaniu w Chorwacji.

Właśnie w łagodnym klimacie Chorwacji możliwa jest realizacja coraz bardziej wymagających założeń treningowych. Podczas marcowego zgrupowania zawodnicy pokonują długie dystanse, sięgające nawet 200 km i trenują intensywnie do pierwszych startów w zbliżającym się sezonie. Jego otwarcie, z powodu pandemii, zostało przesunięte o około trzy tygodnie.

Pierwszym wyścigiem teamu z Głogowa będzie Ślężański Mnich, który rozegrany zostanie w Sobótce 2 maja. W sezonie 2021 kolarze „Chrobrego” ścigać się będą także m.in. w Karpackim Wyścigu Kurierów, Grodach Piastowskich, Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków, Małopolskim Wyścigu Górskim, czterech klasykach Wyszehradzkich z kalendarza UCI. Najważniejszymi imprezami dla głogowskich kolarzy będą torowe oraz szosowe mistrzostwa Polski, te ostatnie rozegrane zostaną w Kartuzach.

Bartosz Rudyk, który od tego sezonu ściga się w barwach głogowskiej ekipy, wystartuje również w torowych mistrzostwach Europy i w światowym czempionacie.   

Organizacja zgrupowań jest możliwa dzięki wsparciu Miasta Głogowa, SCOTT Sports Polska, PBD Sp. z o.o., Top Poligrafia i Dolnośląskiej Akademii Kolarskiej, finansowanej ze środków Województwa Dolnośląskiego.

Więcej informacji i zdjęć z pobytu na zgrupowaniu na facebookowym profilu klubu: www.facebook.com/tcchrobryscott.

tekst i zdjęcia: nadesłane przez TC Chrobry Scott Głogów