Konrad Samul będzie walczył o złoto

Głogowianin z UKS BOKS Głogów awansuje do finału Maxligi Bokserskiej.
UKS Boks Głogów, zdjęcia z walki

Konrad Samul wygrywa cykliczne zawody i melduje się w strefie finałowej. Pozostaje już walka o złoto. Pokonał zawodnika z Wrocławia po 4 rundach i ciężkim, mocnym boju.

W sobotę odbyła się kolejna edycja Maxligi bokserskiej, cyklicznie odbywających się zawodów. Reprezentant Głogowa z UKS BOKS Konrad Samul walczył w półfinale z wrocławianinem. Po ciężkim, mocnym boju pokonał przeciwnika w 4 rundzie. Dzięki tej wygranej awansuje do ścisłego finału i w kwietniu zawalczy o złoto ligi.

Konrad Samul trenuje w UKS BOKS Głogów od roku. Jest idealnym przykładem powiedzenia „ciężka praca popłaca”. Na początku swej przygody z boksem ambitnie zawalczył z zawodowcem Robertem Wienke z Jeleniej Góry i poniósł sromotną porażkę. Nie złamało go to, ale wręcz przeciwnie – zmobilizowało. Zaczął mocniej przykładać się do treningów, słuchać moich rad. Zawsze zostawał po codziennych treningach w Kuźni Sportów Walki przy ul. Norwida 1 i podnosił umiejętności. Taka postawa przynosi owoce i w tamtym roku w Lubaniu znokautował przeciwnika, a następnie stoczył wyrównany rewanż z zawodowcem Wienke. Trenujemy z Konradem 6 dni w tygodniu. Mimo pandemii zawsze uczestniczy w wyjazdowych walkach. Odwagi i ambicji nie można mu odmówić! Na przykład w Legnicy po stoczeniu swoich walk podjął rękawice ze stutrzydziestokilogramowym zawodnikiem, bo ten nie miał przeciwnika, a Konrad waży 85kg. W końcu przyszedł sukces w Maxlidze bokserskiej, gdzie udział biorą zawodnicy z całej Polski. W ten weekend wygrał półfinał i zawalczy o złoto w kwietniu. Prywatnie zawsze pomocny i miły chłopak. W pracy ma ksywę „Stalowe Jajo”, a w Klubie „Kondzio”. Taki gościu sprawia, że mi cały czas się chce, mimo problemów, kłód i ciągłej walki w związku z prowadzeniem Klubu – mówi prezes UKS BOKS Głogów Jakub Kowalski.

UKS-Boks-Glogow-zdjecia-z-walki

Nadesłane przez: UKS Boks Głogów