1:0 dla Chrobrego

Trener: Byliśmy zespołem lepszym!
20.03.2021 MZKS Chrobry Głogów mecz

W rozegranym w Jastrzębiu meczu 21 kolejki Fortuna 1 Ligi Chrobry pokonał GKS Jastrzębie 1:0!

W tym meczu ważne były zaangażowanie i chęć. Kontuzja Damiana Piotrowskiego tylko pokazuje, że musieliśmy zapłacić swoją cenę – powiedział trener Ivan DjurdjevićWiedzieliśmy, że to będzie trudny mecz. GKS jest bardzo niewygodnym zespołem. Na początku sezonu miał mocny kryzys, ale widać dobrą robotę trenera, który powoli wyciąga go z dołu. Widzieliśmy mecz z Koroną i było widać, że są zespołem cierpliwym, który będzie czekał na swoją okazję. My weszliśmy w to spotkanie lepiej, ale pod koniec pierwszej połowy GKS miał swoje okazje i wtedy mógł wyjść na prowadzenie. Wiedzieliśmy, że to kwestia czasu i że jeżeli będziemy cierpliwi, dobrze budując akcję w ataku, ta bramka przyjdzie. Byliśmy zespołem lepszym. Prowadziliśmy grę, chcieliśmy wykorzystać swoje szanse, choć wiedzieliśmy, że trudno będzie przebić się przez blok rywala. Zadecydował rzut wolny Machaja i pierwsza bramka Bougaidisa. Dla nas i dla nich bardzo ważna, bo Machaj wraca po kontuzji, a Bougaidis bardzo dobrze wszedł w drużynę. W tym meczu ważne były zaangażowanie i chęć. Kontuzja Damiana Piotrowskiego tylko pokazuje, że musieliśmy zapłacić swoją cenę i że musimy dać z siebie wszystko, jeśli chcemy być w grze o baraże. Dzisiejszym meczem złapaliśmy kontakt z górną częścią tabeli, ale przed nami jeszcze wiele meczów. Gratulacje dla zawodników, którzy chęcią, zaangażowaniem i jakością zabrali ze sobą trzy punkty. 

Skrót bramkowy meczu z GKS-em Jastrzębie do obejrzenia w Polsat Sport. Komplet punktów zapewniła Chrobremu bramka Mavroudisa Bougaidisa KLIKNIJ TUTAJ

Mavorudis Bougaidis jest dziesiątym piłkarzem z zagranicy z bramką w barwach Chrobrego. Obrońca z Grecji potrzebował tylko czterech występów na wpisanie się na listę strzelców, a przypomnijmy, że już w swoim debiucie po jego wyrzucie z autu Maksymilian Banaszewski strzelił na 2:2.

GKS JASTRZĘBIE – CHROBRY GŁOGÓW 0:1 (0:0) 0:1 Bougaidis 69
GKS: Drazik – Bielak (80 Szczęch), Jadach (71 Apolinarski), Ali, Szcześniak, Kulawiak, Witkowski, Feruga (71 Zejdler), Mróz, Komor, Rumin (64 Szczepan). 
CHROBRY: Leszczyński – Stolc, Bougaidis, Praznovsky, Ziemann, Kolenc, Mandrysz, Dziąbek (80 Piła), Machaj (70 Piotrowski (80 Bryła)), Banaszewski, Lebedyński.  
ŻÓŁTE KARTKI: Witkowski, Kulawiak, Zejdler – Praznovsky, Mandrysz, Ziemann.


Nadesłane przez: Chrobry Głogów S.A.