Głogów będzie walczył o Puchar Rowerowej Stolicy Polski

Masz smartfona, rower i sympatię dla Głogowa? Jeśli tak, weź udział w ogólnokrajowej rywalizacji o „Puchar Rowerowej Stolicy Polski”!
DGL News

Organizatorem akcji jest Bydgoszcz, a w tegorocznej edycji weźmie udział kilkadziesiąt polskich miast.. Stań do boju po naszej stronie  z aplikacją „Aktywne Miasta” i kręć kilometry dla Głogowa w rywalizacji o „Puchar Rowerowej Stolicy Polski”.

Zachęcamy do udziału każdego rowerzystę, bez względu na wiek i kolarskie zaawansowanie.
Liczy się każdy kilometr: ten przejechany rowerem w Głogowie do pracy czy do sklepu,
czy ten przejechany w drodze do Sławy, Mławy czy Warszawy.

Aplikacja „Aktywne Miasta” odnotuje każdy przejazd. Trzeba ją tylko mieć … i włączyć, wybierając w niej Głogów. To jeszcze nie wszystko. Aplikacja działa wszędzie, gdzie jest internet, więc dla Głogowa można też jeździć poza Polską. Liczy się chęć uczestnictwa, wybór naszego miasta w aplikacji i ilość przejechanych kilometrów.

Co zrobić, żeby rywalizować o „Puchar Rowerowej Stolicy Polski”? ABC uczestnictwa:

A: pobierz i zainstaluj na smartfonie darmową aplikację „Aktywne Miasta”;

B: w niej zgłoś swoje uczestnictwo, wybierz Głogów i zaakceptuj regulamin;

C: nakręcaj kilometry, gdzie i kiedy chcesz, z włączoną aplikacją  „Aktywne Miasta”, a ta podsumuje Twoje kolarskie dokonania.

Aby nabrać sił i poznać funkcjonowanie aplikacji „Aktywne Miasta”od 21 marca do 21 maja 2021 roku ruszają tzw. „treningi”  a od 1 do 30 czerwca 2021 roku ścigamy się już na serio: każdy przejechany kilometr z włączoną aplikacją, będzie się liczył w rywalizacji miast. (Lista miast, które przystąpiły do projektu, a także szczegóły, dotyczące rywalizacji, znajdują się TUTAJ)

Masz tę apkę, chcesz wesprzeć Głogów? Kręć żwawo! Zyskaj zdrowie, satysfakcję …oraz nagrodę , bo będą cenne nagrody dla najefektywniejszych kolarek i kolarzy (nagrody będą  w kategoriach „kobiety” i „mężczyźni”):

*za miejsca pierwsze – talony po 1.000 zł (do sklepu sportowego);

*za miejsca drugie – talony o wartości 700 każdy;

*za trzecie miejsca – talony o wartości 500 zł każdy.

W 2020 roku startowaliśmy pierwszy raz. Wówczas siła lokalnego patriotyzmu i kolarskiego entuzjazmu dała zwycięstwo Nowej Soli, ale 174 osoby jeździły ambitnie dla Głogowa,
pokonując w ciągu 30 dni w sumie 17. 709 km. Ile kilometrów wykręcimy dla naszego miasta w 2021?