Jest odpowiedź z Ministerstwa Kultury

Zobacz co jest w piśmie dot. Teatru w Głogowie
Zbigniew Zamachowski w Głogowie w teatrze, A. Ruta

Jest już odpowiedź z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w sprawie nieosiągnięcia przez Teatr im. Andreasa Gryphiusa wymaganych umową wskaźników odwiedzin.

Odbudowując teatr zakładaliśmy we wskaźnikach liczbę osób, które odwiedzą nasz teatr podczas przedstawień teatralnych i innych wydarzeń tam organizowanych. Pandemia pokrzyżowała te plany i co zrozumiale nie byliśmy w stanie wypełnić tych wskaźników. Sytuacja jest jednak bardzo klarowna, wysłaliśmy pismo do Ministra Kultury z prośba o przesunięcie okresu rozliczeniowego. Nie przewiduję tu żadnych komplikacji, tym bardziej, że w pierwszych miesiącach po otwarciu prawie zrobiliśmy limit i gdyby nie pandemia wymogi związane ze wskaźnikami byłyby wypełnione – mówił  w lutym Rafael Rokaszewicz prezydent Głogowa odpowiadając na pytanie mieszkańca dotyczące właśnie tego tematu.

15 marca do Urzędu Miejskiego wpłynęło pismo od MKDNiS z Departamentu Funduszy i Spraw Europejskich.

W piśmie czytamy, że Ministerstwo wyraża zgodę na przedłużanie terminu uzyskania wymaganych wskaźników odwiedzin do 30 czerwca 2022 roku.

Problem ze wskaźnikami odwiedzin wymaganych przy realizacji projektów finansowanych prze UE dotyczył wszystkich beneficjentów i w Polsce i w UE.


Zdjęcie: A. Ruta