Dolnośląska Autostrada Rowerowa

Trwają prace nad koncepcją i ustalaniem tras
12.03.2021 spotkanie w sprawie Dolnośląskiej Autostrady Rowerowej

Przedstawiciele samorządów z Głogowa, Góry, Szlichtyngowej, Gminy Wiejskiej Głogów i Niechlowa po raz kolejny spotkali się na roboczym spotkaniu poświęconemu planowanej budowie Dolnośląskiej Autostrady Rowerowej (DAR).

Trwają prace nad koncepcją i ustalaniem tras przebiegu Dolnośląskiej Autostrady Rowerowej, w budowę której zaangażowanych jest kilkadziesiąt samorządów Dolnego Śląska. Powstały mniejsze grupy robocze, a Głogów jest liderem jednej z nich.

Nad koncepcją razem z Głogowem będą pracować urzędnicy z Góry, Niechlowa, Gminy Głogów i Szlichtyngowej. Grupie przewodniczy zastępca prezydenta Głogowa Piotr Poznański.

W planie jest powstanie aż 779 km autostrady dla rowerów. Trasa ma być asfaltowa i mieć szerokość 3 metrów.  Trasa ma łączyć miejscowości na Dolnym Śląsku i zachęcać mieszkańców do wyjazdów poza ich miejsce zamieszkania.

Inicjatorem budowy Dolnośląskiej Autostrady Rowerowej jest stowarzyszenie Rzeczpospolita Samorządna, skupiające kilkadziesiąt dolnośląskich samorządów. Na spotkaniu był obecny Krystian Kosztyła – burmistrz Ścinawy i przewodniczący Stowarzyszenia Rzeczpospolita Samorządna.


Zdjęcia: M. Dytwińska-Gawrońska

Skip to content