Wielka akcja na Allegro!

Fundacja Hospicjum Głogowskie rusza
z licytacją, zobacz koniecznie!
DGL News

🤝 Fundacja Hospicjum Głogowskie podsumowała ostanie swoje działania na rzecz zbierania środków na budowę hospicjum w Głogowie. Na konferencji prasowej przedstawili także plany na najbliższe tygodnie. Celem jest uzbieranie 1 miliona złotych.

Pandemia mocno pokrzyżowała nasze plany i musieliśmy się przeorganizować, ale nie zwalniamy tempa i ruszamy z kolejnymi pomysłami. Dziękuję mediom za pomoc w promocji naszych działań i uczestnictwo w wydarzeniach, których celem jest powstanie hospicjum w Głogowie – mówiła na konferencji dr Aleksandra Glińska, prezes Fundacji.

Mamy rozpisany przetarg na wyłonienie wykonawcy, kwoty przewyższają zabezpieczone w budżecie środki o 10 mln. Czekamy na rozstrzygnięcie naszego wniosku do Funduszu Inwestycji Lokalnych, to już druga próba. Nie ukrywam, że nawet połowa kwoty, o którą wnioskujemy spowodowałaby, że moglibyśmy ruszyć z budową. Jeżeli nie otrzymamy pieniędzy z FIL mam kilka scenariuszy. To możliwość podziału zadania na etapy, modyfikacja dokumentacji. To bardzo realny wariant. Będziemy nadal się starać pozyskać środki zewnętrzne. To jest inwestycja, która powinna nas łączyć. Hospicjum w Głogowie musi powstać i powstanie – mówił Rafael Rokaszewicz prezydent Głogowa.  

🤝 Fundacja zebrała z 1% podatków 276.944,79 złotych. To cześć podatku przekazana przez dwa tysiące osób. Każdy otrzymał od Fundacji Dobrą Monetę jako wyraz podziękowania za wkład w budowę hospicjum.

Fundacja przygotowała kolejną akcję – chcą dobić do miliona złotych.

🌺🌸🌼 Wiosenna Aukcja dla Hospicjum Głogowskiego to akcja, która przeprowadzona zostanie na platformie Allegro. Fundacja przedstawiła rzeczy, które już 15 marca wystawi do licytacji:

Aukcja startuje już 15 marca i potrwa do 28 marca. Będzie promowana przez Radio Elka. My też będziemy informować Was na bieżąco.  


Zdjęcia: M. Dytwińska-Gawrońska