Startuje faza play-off

SPS Chrobry Głogów powalczy o awans
do półfinałów
SPS Chrobry Głogów mecz z Ikarem Legnicą

13 i 14 marca SPS Chrobry Głogów rozegra dwa pierwsze mecze w fazie play-off.

W walce o wyjście z grupy zmierzy się z MUKS Ziemia Milicka, który w tabeli grupy zajmuje 4. miejsce. By wejść do półfinałów pomarańczowo-czarnym potrzeba trzech zwycięstw i kibice liczą, że drużyna szybko zakończy tę fazę bez konieczności rozegrania 5 spotkań.

Trochę liczyliśmy, że do play-offów zostaną złagodzone obostrzenia i będziemy mogli kibicować naszej drużynie z trybuny. Musi nam jednak wystarczyć transmisja, choć to nie to samo. Żal, że nie możemy być z nimi ciałem w tak ważnych chwilach. Będziemy duchem! Jak zawsze! – mówią kibice z Klubu Kibica SPS Chrobry Głogów.

Dwa pierwsze mecze Chrobry rozegra u siebie. Trzeci i czwarty – na parkiecie w Miliczu tydzień później (20 i 21.03). Ewentualny piaty mecz znowu w Głogowie 31 marca.

SPS Chrobry Głogów jest liderem 4. grupy II ligi i ma spośród wszystkich 60 drugoligowych drużyn największą ilość punktów, bo aż 50. W rundzie zasadniczej tylko raz pomarańczowo-czarni wyjechali z 1 punktem po pierwszym meczu z WKS Sobieski Arena Żagań. Potem Chrobry już zwycięstwa nie oddawał i tak do końca rundy rewanżowej.

Źródło: PZPS

W tym samym czasie WKS Sobieski Arena Żagań zmierzy się z MKST Astra Nowa Sól.

A: SPS Chrobry Głogów – MUKS Ziemia Milicka Milicz
B: WKS Sobieski ARENA Żagań – MKST Astra Nowa Sól

Zwycięzcy meczów A i B awansują do turnieju półfinałowego. Przegrani meczów A i B kończą sezon, a klasyfikacja końcowa jest ustalana na podstawie tabeli po fazie zasadniczej.

Turnieje półfinałowe zostaną rozegrane 9-11 kwietnia. O miejscu rozgrywek zdecyduje PZPS.

Mecze SPS Chrobry Głogów będą dla kibiców transmitowane.


Zdjęcie: Studio Siwek