Pierwszy dzień w nowym przedszkolu

Dzisiejszy dzień był ogromnym przeżyciem dla przedszkolaków, rodziców i nauczycieli
Dzieci w Przedszkolu-Publicznym-nr-7-w-Glogowie-08.03.2021.-fot.-D.-Jeczmionka-7

Dziś, 8 marca przedszkolaki i nauczyciele po raz pierwszy przekroczyli próg nowego przedszkola nr 7, co było ogromnym przeżyciem dla wszystkich.

–Cieszę się, że dzieci mogą już korzystać z nowoczesnego przedszkola. Mają do dyspozycji duże sale, nowocześnie i kolorowo wyposażone oraz piękny plac zabaw. Liczę, że im się to wszystko spodoba i polubią swoje nowe przedszkole. Dziękuję wykonawcy, firmie Sobota, za determinację i terminowość prac, mimo epidemii i wirusa, który dotknął także tę firmę. Robili co w ich mocy by – zgodnie z planem – oddać placówkę w pierwszym kwartale. Dzieciom życzę, by każdy dzień w przedszkolu był nową przygodą i by kończył się uśmiechami na ustach. O to codziennie dbać będą nasze kadry. Doczekaliście się, drodzy nauczyciele, pracownicy administracyjni i obsługi, pięknego miejsca do pracy – mówi Rafael Rokaszewicz, prezydent Głogowa

Także rodzice przedszkolaków czekali z niecierpliwością na otwarcie. Niestety z powodu obostrzeń związanych z koronawirusem rodzice nie mogli zwiedzić przedszkola ale na ekranie mogli zobaczyć wirtualny spacer po przedszkolu prezentujący budynek w środku i na zewnątrz.

Dyrektor PP7, Anna Piotrowska podkreśla, że przede wszystkim komfort pracy jest nieporównywalnie większy:

-Mamy dużo więcej pomieszczeń, między innymi gabinet terapeutyczny, salę doświadczania świata, salę gimnastyczną, pomieszczenia socjalne, świetnie wyposażoną kuchnię. Nauczyciele są zachwyceni.

Na piętrze jest pięć grup oraz grupa unijna, która ma swoją salę na parterze. Do przedszkola uczęszcza 140 dzieci, w tym 20 przedszkolaków do grupy integracyjnej.

– Kiedy stary budynek był rozbierany było nam trochę żal, jednak z nadzieją patrzyliśmy w przyszłość. Dziś można powiedzieć, że to najpiękniejszy prezent z okazji Dnia Kobiet – kończy dyrektorka przedszkola.