Ambitne plany Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej

Sprawy finansowe oraz plan pracy na 2021 rok były głównymi tematami posiedzenia zarządu Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej.
DGL News

Sprawy finansowe oraz plan pracy na 2021 rok były głównymi tematami posiedzenia zarządu Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej. Gospodarzem spotkania po raz pierwszy był Głogów. Zebranie kilkunastu przedstawicieli dolnośląskich miast odbyło się w siedzibie Centrum Informacji Turystycznej.

– Jesteśmy w trudnym okresie pandemii i pod względem turystycznym będzie to trudny rok, bo wszystkiego nie da się zaplanować. Trzeba jednak być przygotowanym na to, że turystyka ruszy w miarę normalnie – informuje prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz, który jednocześnie jest członkiem zarządu DOT.

A plany są ambitne. Mowa była m.in. o organizacji targów turystycznych i udziale w targach międzynarodowych. Dyskutowano także o wieloletniej strategii działalności DOT. Ważnym tematem poruszanym w trakcie spotkania była turystyczna promocja przez DOT regionów i miast Dolnego Śląska. Nie da się ukryć, że jak do tej pory, północna część województwa, w tym Głogów, nie jest tak eksponowana przez organizację jak południowa.

– Właśnie po to kandydowałem do zarządu DOT, by zwracać uwagę na ten problem, rozmawiamy o tym z przedstawicielami promocji władz wojewódzkich, jak i organizacjami turystycznymi, zwracamy uwagę na to, że północ województwa też ma turystyczny potencjał – dodaje prezydent.

Po kilkugodzinnych obradach był czas na odwiedzenie najciekawszych miejsc w obrębie Starego Miasta. Goście obejrzeli blok koszarowy, fosę wraz z podziemiami, zatrzymali się przy kościele Bożego Ciała, teatrze, ratuszu, zobaczyli Sukiennice, a na zakończenie weszli na wieżę ratuszową.

Kolejne spotkanie zarządu DOT odbędzie się w kwietniu w Polanicy Zdroju.

Tekst i zdjęcia: Centrum Informacji Turystycznej w Głogowie.