Głogowskie muzeum zaprasza na wystawy

Nadal obowiązują pandemiczne obostrzenia
muzeum głogów

Już prawie miesiąc minął od chwili, w której MAH ponownie otworzyło się dla zwiedzających. W placówce można obejrzeć wystawy stałe: „Pamięć głogowskich kamieni”, „Ziemia Głogowska pełna archeologicznych tajemnic”, „Obrona Głogowa w 1109 roku”, „Głogowianie 1945” i „Skarb z Głogowa”.

Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Głogowie czynne jest dla zwiedzających od środy do niedzieli w godzinach od 10.00 do 17.00. W soboty wstęp do placówki jest darmowy.

Placówka zaprasza także do odwiedzenia czasowej ekspozycji zatytułowanej „Dziedzictwo dawnego Głogowa”, która prezentuje najciekawsze efekty archeologicznych badań, które prowadzone były w mieście w latach 2015-2020.

-Prace nad nowymi wystawami trwają. Zaprosimy Państwa na nie jeszcze w marcu. Oczywiście jeżeli pozwolą na to pandemiczne okoliczności – informuje Maciej Iżycki z głogowskiego muzeum.

Nadal obowiązują pandemiczne obostrzenia – wejście do MAH możliwe jest wyłącznie w maseczce. Obowiązkowa jest także dezynfekcja dłoni oraz zachowanie dystansu. Nieczynna jest zamkowa wieża oraz muzealna biblioteka. Ograniczenia i wytyczne związane z pandemią mogą ulec zmianie.

Źródło: Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Głogowie.