Porozmawiajmy o Głogowie

W imieniu Prezydenta Głogowa na wniosek mieszkańca odpowiada jego zastępca, Piotr Poznański
prezydent odpowiada - grafika

Przez panującą na terenie całego kraju pandemię i obowiązujące obostrzenia niemożliwe było zorganizowanie corocznych spotkań prezydenta z mieszkańcami na osiedlach. Epidemia wymusiła na nas zmianę formy i zaproponowaliśmy Wam napisanie do prezydenta. Otrzymaliśmy ponad 150 pytań, choć wiele z nich się powtarzało. Za wszystkie wnioski bardzo dziękujemy. Teraz przyszedł czas na odpowiedzi. Będziemy je publikować systematycznie.

🏘 Wniosek od mieszkańca:

Przycięcie roślin, które zmniejszają widoczność m.in. przy ul. Armii Krajowej (sklep Netto), Placu Konstytucji 3 Maja (rondo). Mieszkaniec zwrócił się również z wnioskiem o sadzenie niższych roślin przy każdym skrzyżowaniu o ruchu okrężnym oraz przy przejściach dla pieszych.

💻 Zastępca prezydenta odpowiada:

Przycięcia roślin, które posadzone są wzdłuż pasów drogowych dokonywane są co roku. W trakcie wykonywania przeglądów wiosennych, zwrócimy uwagę na wskazane miejsca. Jeśli będzie taka potrzeba, zredukujemy wysokość tych żywopłotów czy roślin. Jeśli chodzi o nowe nasadzenia – oczywiście roślinność musi być bezpieczna i na odpowiedniej wysokości, zawsze mamy to na uwadze – mówi Piotr Poznański, zastępca prezydenta.

Skip to content