Otwarcie ofert w przetargu na budowę hospicjum

Prezydent: głogowianie wiedzą, że to ważna
i potrzebna inwestycja
DGL News

Do przetargu na budowę hospicjum wpłynęły 3 oferty, dwie z Wrocławia i jedna z Lubina.

Oferowane kwoty to: 16.485.648,41 złotych, 17.401.438,92 złotych i 18.788.859,16 złotych. Miasto zabezpieczyło na ten cel środki w wysokości: w 2021 – 2 mln, w 2022 – 1 mln 950 tysięcy i 2023 – 2 mln. Termin do realizacji – 30.11.2023 rok.

Do kwoty zabezpieczonej w budżecie Głogowa brakuje 10 mln, a te środki miasto stara się pozyskać z Funduszu Inwestycji Lokalnych. Przypomnimy, ze pierwszy wniosek o wsparcie na budowę hospicjum nie został pozytywnie rozpatrzony. Prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz złożył go ponownie.

Idealnie byłoby gdyby Głogów otrzymał te 10 mln z Funduszu Inwestycji Lokalnych. To kolejna nasza próba pozyskania środków na tę ważną inwestycję. Mam nadzieję i szczerze wierzę, że tym razem poseł Wojciech Zubowski stanie na wysokości zadania i wesprze nasz wniosek. To ważne dla wszystkich mieszkańców. Głogowianie aktywnie wspierają idee budowy hospicjum i pomagają  Fundacji Głogowskie Hospicjum w zrealizowaniu tego celu – mówi Rafael Rokaszewicz, prezydent Głogowa.

Już niedługo będzie wiadomo, czy głogowianie otrzymają środki z FIL na budowę hospicjum.

Jeśli nie, rozważmy budowę hospicjum w etapach, a w międzyczasie poszukiwać będziemy środków na zrealizowanie inwestycji – dodaje prezydent Głogowa.

domumentacja-budowy-hospicjum-w-Glogowie
wizualizacja-hospicjum-w-Glogowie
wizualizacja-hospicjum-w-Glogowie2