Prezydent zdradza pomysły na nazwy rond

Zobacz – kogo upamiętnią!
DGL News

Na dzisiejszej sesji radni Rady Miejskiej w Głogowie podejmą uchwałę zwiększającą środki na budowę ronda na skrzyżowaniu Wojska Polskiego i Piłsudskiego, czyli w kierunku na Hutę i Nielubię.

To bardzo ważne i duże zadanie. To nie tylko budowa ronda, ale i modernizacja oraz poszerzenie dojazdów, czy rozwiązania związane z dojazdem do okolicznych działek – mówi Rafael Rokaszewicz, Prezydent Głogowa.

W budżecie zaplanowano 5 mln złotych. Do przetargu wpłynęły dwie oferty od głogowskich firm: Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego Sp. z o.o. na kwotę 6 873 443,12 zł oraz Ragen Sp. z o.o. na kwotę 7 305 222,63 zł. Po zwiększeniu środków prezydent Głogowa podpisze umowę z firmą wyłonioną w przetargu, czyli z firmą PBD Sp. z o.o.

Po wybudowaniu ronda zamierzam złożyć wniosek do radnych o nadanie nazwy Rondo Hutników. W tym roku Huta Miedzi Głogów obchodzi swoje 50-lecie. To także niezwykle ważny zakład pracy dla wielu pokoleń głogowian. A to razem plus lokalizacja ronda przy wyjeździe na hutę będą świetnie komponować się z nazwą ronda. W przyszłym roku, po wybudowaniu ronda w kierunku na Polkowice, na kopalnie złożę wniosek o nazwanie tego ronda Rondem Górników. Bardzo wielu głogowian pracowało, pracuje lub będzie pracować w kopalniach KGHM. Obie nazwy będą te dwie ważne dla miasta i regionu grupy zawodowe i naszych głogowskich hutników i górników – mówi Rafael Rokaszewicz, prezydent Głogowa.

Przypomnijmy, że rondo turbinowe w kierunku na hutę ma powstać jeszcze w tym roku. Kolejne rondo powstanie w 2022 roku – zostanie przebudowany wyjazd w kierunku na Polkowice, czyli skrzyżowanie ul. Legnickiej z ul. Piłsudskiego. Na budowę miasto otrzymało milion złotych dofinansowania z Urzędu Marszałkowskiego. Oba skrzyżowania należą do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, z którą miasto ma porozumienie w sprawie prac drogowych.


Zdjęcie: K. Brzezińska