Porozmawiajmy o Głogowie

W imieniu Prezydenta Głogowa na wniosek mieszkańca odpowiada jego zastępca, Piotr Poznański
prezydent odpowiada - grafika

Przez panującą na terenie całego kraju pandemię i obowiązujące obostrzenia niemożliwe było zorganizowanie corocznych spotkań prezydenta z mieszkańcami na osiedlach. Epidemia wymusiła na nas zmianę formy i zaproponowaliśmy Wam napisanie do prezydenta. Otrzymaliśmy ponad 150 pytań, choć wiele z nich się powtarzało. Za wszystkie wnioski bardzo dziękujemy. Teraz przyszedł czas na odpowiedzi. Będziemy je publikować systematycznie.

🏘 Wniosek od mieszkańca:

Kanał Sępolno przy ul. Różanej 5 – zlikwidowanie drewnianych kołków, zatrzymujących nieczystości oraz wykonanie betonowych obrzeży, mających na celu wzmocnienie koryta kanału.

💻 Zastępca prezydenta odpowiada:

Te kołki nie służą do zatrzymywania nieczystości, to element wzmocnienia nabrzeża i absolutnie ich nie usuniemy. Jeśli chodzi o wybetonowanie obrzeży – nie idziemy w tym kierunku. Strumyk Sępolno jest na pewnych odcinkach wyłożony płytami, natomiast nie w całości i tylko do pewniej wysokości. Gdybyśmy wyłożyli go płytami po całej długości, to w sytuacjach nawalnych opadów, mielibyśmy duże problemy. Kilka lat temu przeżyliśmy moment, gdzie przy intensywnych opadach cały strumyk wylał. W parku przy ul. Budowlanych zniszczył nam alejki i tylko pomyśleć co by było, gdyby ten strumyk był wybetonowany. Każdego roku strumyk jest dokładnie przeglądany i w miejscach, gdzie konieczne jest wzmocnienie jest ono wykonywane zgodnie ze sztuką melioracyjną – wyjaśnia Piotr Poznański, zastępca prezydenta.