Porozmawiajmy o Głogowie

W imieniu Prezydenta Głogowa na pytanie mieszkańca odpowiada jego zastępca, Piotr Poznański
prezydent odpowiada - grafika

Przez panującą na terenie całego kraju pandemię i obowiązujące obostrzenia niemożliwe było zorganizowanie corocznych spotkań prezydenta z mieszkańcami na osiedlach. Epidemia wymusiła na nas zmianę formy i zaproponowaliśmy Wam napisanie do prezydenta. Otrzymaliśmy ponad 150 pytań, choć wiele z nich się powtarzało. Za wszystkie wnioski bardzo dziękujemy. Teraz przyszedł czas na odpowiedzi. Będziemy je publikować systematycznie.

🏘 Wniosek od mieszkańca:

Na ul. Rzemieślniczej po remoncie brakuje luster- nie widać nic przy wyjeżdżaniu z garaży podziemnych i nie mam tu na myśli tylko osób wyjeżdżających. Ludzie parkują samochody prostopadle do krawężnika, co bardzo ogranicza widoczność. Sprawdziłyby się tu lustra oraz droga jednokierunkowa.

💻 Zastępca prezydenta odpowiada:

W tej chwili pracujemy nad zmianą organizacji ruchu na ul. Rzemieślniczej, którą prawdopodobnie wprowadzimy wiosną tego roku. Na jej pierwszym odcinku, czyli od ulicy Mechanicznej, układ będzie dwukierunkowy. Dalej będzie to już ulica jednokierunkowa. Dopiero po wprowadzeniu nowej organizacji ruchu zaobserwujemy, czy dalej istnieje konieczność zamontowania tych luster. Jeśli tak – dokonamy tego. Będzie to zależało od tego jak zaadoptuje się i jak będzie funkcjonować ta nowa organizacja.