Krzysztof Materna dołącza do Wirtualnego Kuligu

21 lutego transmisja akcji charytatywnej odbędzie się z głogowskiej biblioteki, tym razem z książnicy przy ul. Jedności Robotniczej 15.
DGL News

Krzysztof Materna, „Księgi Jakubowe” Olgi Tokarczuk oraz Zamek Cesarski w Poznaniu. To najważniejsze punkty programu Wirtualnego Kuligu, który ponownie zawita w Głogowie. 21 lutego transmisja akcji charytatywnej odbędzie się z głogowskiej biblioteki, tym razem z książnicy przy ul. Jedności Robotniczej 15.

Organizatorami Wirtualnego Kuligu są Fundacja Niesiemy Nadzieję oraz Lions Club Poznań Rotunda. Jej celem jest zbiórka pieniędzy na leczenie podopiecznych fundacji. W organizację akcji włączyła się także Miejska Biblioteka Publiczna w Głogowie.

21 lutego gościem specjalnym wydarzenia będzie znany satyryk, aktor i reżyser Krzysztof Materna. Prawdziwa gratka czeka na tych, którzy zechcą wziąć udział w licytacji . Tym razem w ramach Wirtualnego Kuligu wylicytować będzie można powieść Olgi Tokarczuk „Księgi Jakubowe” z imienną dedykacją dla zwycięzcy. Jak co tydzień organizatorzy akcji zabiorą widzów na wirtualną wycieczkę. W najbliższa niedzielę poznamy tajemnice Zamku Cesarskiego w Poznaniu.

Miłym głogowskim akcentem Wirtualnego Kuligu jest piosenka, którą stworzyli głogowscy artyści. Słowa napisał Krzysztof Jeleń, muzykę Julia Owczarek, a śpiewają Dorota Drozd i Julia Owczarek.

Początek transmisji o godz. 18.00 na stronie Fundacji Niesiemy Nadzieję na Facebooku.

Tekst: Agnieszka Błaszczyk z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Głogowie.