Fundacja Hospicjum Głogowskie dziękuje podatnikom za 1%

W ubiegłym roku Fundację wsparło blisko 200 podatników
Miedziane monety dla podatników za przekazanie 1% Fundacja Hospicjum Głogowskie zajawka

W ubiegłym roku Fundacja Hospicjum Głogowskie uzyskała możliwość przyjmowania odpisów. Już w pierwszym roku Fundację wsparło prawie 2000 osób. Na konto organizacji wpłynęło ponad 271 tysięcy złotych.

-Zaskoczenie było tym większe, bo był to dziwny rok, przedłużenie z powodu pandemii okresu rozliczeniowego spowodowało, że nie wszystkie zadeklarowane odpisy trafiły do wskazanych beneficjentów. To jakie wsparcie otrzymaliśmy daje nam dużą satysfakcję, bo znaczy to, że dotarliśmy z naszym przekazem do ludzi. Świadczy również o tym, że bardzo wielu nam zaufało ale też pokazuje jak wielkie są nadzieje na wybudowanie Hospicjum. Odczuwamy to nieomal codziennie, jest to dla nas duże wzmocnienie ale także zobowiązanie, abyśmy nie ustawali i ogromna odpowiedzialność, aby projekt z dobrym gospodarowaniem doprowadzić do pozytywnego finału – mówi Karolina Królikowska z Fundacji Hospicjum Głogowskie.

Aktualnie Fundacja rozpoczyna „akcję” zatytułowaną „Dobra Moneta”.

Zamierzamy dotrzeć do 888 podatników, którzy przekazali nam podatkowy 1%. Tyle osób w zeznaniu podatkowym zgodziło się na ujawnienie danych osobowych i tym osobom, chcemy osobiście wręczyć Dobre Monety i „kilka słów” podziękowań – dodaje Karolina Królikowska.

1000 miedzianych monet Fundacja otrzymała od KGHM.

Na koncie Fundacji jest już blisko milion złotych. Został już także ogłoszony przetarg na budowę Hospicjum.

Informacja i zdjęcia nadesłane przez Karolinę Królikowską.