Przedszkole Publiczne nr 1 Głogowie przyjazne zwierzętom

Przedszkolaki brały udział w konkursie „Pupil w akcji” oraz w zbiórce na rzecz zwierząt ze schroniska AMICUS.
2021-02-15 prace nadesłane na konkurs w PP 1

Na przełomie stycznia i lutego bieżącego roku w Przedszkolu Publicznym nr 1 w Głogowie odbył się konkurs pt. „Pupil w akcji”. Adresowany był do dzieci uczęszczających do Przedszkola Publicznego nr 1 w Głogowie i ich rodziców.

Jego celem było rozwijanie umiejętności fotograficznych, wdrażanie dzieciom odpowiednich postaw w stosunku do zwierząt, a także pobudzanie dzieci i rodziców do aktywnego uczestnictwa w życiu przedszkola. Warunkiem uczestnictwa w konkursie było sfotografowanie swojego pupila (psa, chomika, kota) przedstawiającego jego psoty, zabawę.

Wszystkie nadesłane prace były wyjątkowe, dlatego jury postanowiło nie przyznawać pierwszych trzech miejsc. Nagrodzeni zostali wszyscy uczestnicy konkursu. Obdarowani zostali dyplomami i upominkami. Przedszkolaki pamiętały również o zwierzętach podczas organizowania przez placówkę zbiórki dla zwierząt zamieszkałych w schronisku AMICUS w Głogowie.

Dziękujemy wszystkim przedszkolakom oraz ich rodzicom za zaangażowanie w życie przedszkolne oraz akcje, które są przez placówkę organizowane na rzecz pomocy innym.


tekst: Iwona Bobkiewicz, Przedszkole Publiczne nr 1 w Głogowie