Zima szczególnie niebezpieczna dla osób bezdomnych

Nie bądźmy obojętni!
pomoc bezdomnym-policja-akcja zima Głogów-14.01.2021 - zajawka

Niskie temperatury powodują, że przebywanie poza budynkami i pomieszczeniami bez ogrzewania, jest niebezpieczne dla życia i zdrowia:

-Jeśli zauważymy bezdomnych  w miejscach, w których są oni narażeni na wyziębienie i zamarznięcie,  nie pozostańmy obojętni.  Informujmy o tym fakcie instytucje pomocowe i policję. Policjanci stale kontrolują miejsca, w których były lub mogą przebywać osoby bezdomne. Sprawdzamy i weryfikujemy każdą informację a każdemu bezdomnemu proponujemy pomoc – informuje Bogdan Kaleta z głogowskiej policji.

Policjanci przypominają również, że można skorzystać z aplikacji Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, gdzie możemy sygnalizować problemy osób bezdomnych i wspomóc działania służb i instytucji, które na co dzień pomagają takim osobom. KMZB w swoim katalogu potencjalnych zgłoszeń, udostępnia kategorię: „Bezdomność”, która pozwala użytkownikom wskazywać miejsca przebywania osób bezdomnych, potrzebujących pomocy.

Prosimy o wykorzystanie dostępnych funkcjonalności, w tym szczególnie z możliwości dodania opisu. To ułatwi szybsze dotarcie policjantów do osób potrzebujących. Może być istotne w szczególnie niebezpiecznych sytuacjach wynikających np. ze znacznego spadku temperatury – dodaje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Głogowie.

Pamiętajmy, informacje wymagające natychmiastowego działania przekazujemy dzwoniąc na numer alarmowy 112.

Źródło: KPP w Głogowie.