Dominik Dziąbek w Chrobrym

19-letni skrzydłowy Dominik Dziąbek dołączył do drużyny pomarańczowo-czarnych
DGL News

Utalentowany 19-letni skrzydłowy Dominik Dziąbek na zasadzie transferu definitywnego przechodzi z Hutnika Szczecin do Chrobrego, z którym podpisał kontrakt obowiązujący do czerwca 2023 roku.

Dominik Dziąbek treningi zaczął w Sterniku Szczecin, który jest wyjątkowym zespołem, bo złożonym z wychowanków domów dziecka. To z tym wiążą się jego największe dotychczasowe osiągnięcia. W 2017 i 2018 roku był kapitanem reprezentacji Polski podczas rozgrywanych co roku w Polsce mistrzostw świata dzieci z domów dziecka. W 2017 roku, podczas piątej edycji mistrzostw, w tej kapitańskiej roli poprowadził Biało-Czerwonych do brązowego medalu. W meczu o trzecie miejsce Polska pokonała po serii rzutów karnych Holandię (on sam trafił jako ostatni) i stanęła na podium. Rok później powtórzył zespołowy sukces (2:0 z Hiszpanią w pojedynku o brąz), a dodatkowo został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju.

Cofając się wcześniej, w 2014 roku trafił do Hutnika Szczecin, a w 2017 do Świtu Szczecin. W sezonie 2017/18 jako 16-latek zadebiutował w rozgrywkach 3 Ligi. Łącznie na tym poziomie rozegrał siedem spotkań.

Od początku 2018 roku ponownie był zawodnikiem Hutnika, który rywalizuje w 4 Lidze. W rundzie jesiennej wystąpił w 20 meczach i zdobył siedem goli. Pod względem liczby minut spędzonych na boisku był liderem swojej drużyny, a przy okazji trzecim najlepszym strzelcem. W grudniu został wybrany przez zarząd, trenerów i partnerów z boiska najlepszym zawodnikiem klubu 2020 roku.

Tekst, foto: Łukasz Jaremkiewicz, Chrobry Głogów.