Tydzień walki z depresją – ruszyły zapisy i rejestracja

30 specjalistów i ponad 70 godzin konsultacji
28.01.2021.konferencja Tydzień walki z Depresją-Lubin-fot. D.Jęczmionka-zajawka

23 lutego przypada Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją i właśnie ta data stała się okazją do organizacji TYGODNIA Z WALKI Z DEPRESJĄ, w dniach 21- 28 lutego 2021

– Zauważmy konieczność wspierania osób dotkniętych emocjonalnymi skutkami pandemii i pogłębiania wiedzy o depresji przez młodzież i dorosłych, a także nauczycieli i rodziców podczas II Tygodnia Walki z Depresją – wyjaśnia Anna Migalska – Dyrektor Centrum Formacji Rodziny i psychoterapeuta

II edycja tego wydarzenia współorganizowana jest przez Głogowskie Stowarzyszenie „Otwarte Drzwi”, a jego partnerem jest KGHM POLSKA MIEDŹ S.A.

– Bardzo nam się spodobał ten projekt. Widzimy, że problem depresji się nasila w związku z pandemią koronawirusa, więc chcemy przeciwdziałać temu zjawisku – tłumaczy Błażej Marzoch z Departamentu Komunikacji KGHM Polska Miedź S.A.

W tym roku bezpłatne konsultacje ze specjalistami będą odbywać się stacjonarnie w Lubinie i w Głogowie, a także  online  – wyjaśnia Anna Mazurkiewicz z Głogowskiego Stowarzyszenie „Otwarte Drzwi”.

Organizatorzy zapraszają mieszkańców LGOM do skorzystania z bezpłatnych konsultacji, wykładów, wywiadów oraz wysłuchania rozmów ze specjalistami zdrowia psychicznego, z przedstawicielami samorządów i jednostek publicznych, z osobami dzielącymi się swoim własnym doświadczeniem w obszarze utraty zdrowia emocjonalnego.  Dodatkowo mieszkańcy mogą wziąć udział w anonimowej ankiecie i wypowiedzieć się na temat depresji. 

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz.

Udział w konferencji jest bezpłatny, a całość konferencji odbywa się online . Warto się także w niej zarejestrować, aby otrzymać link do transmisji.

Link do anonimowej ankiety

Link do zapisów na Tydzień Walki z Depresją

Link do rejestracji na darmowe konsultacji