Wirtualne spotkania w głogowskim muzeum

Muzeum ma propozycje dla przedszkolaków, dzieci i młodzieży szkolnej oraz studentów
DGL News

W związku z obecną sytuacją i częściowym dalszym zdalnym nauczaniem, w II semestrze roku szkolnego 2020/2021 głogowskie muzeum zaprasza przedszkolaki, dzieci i młodzież szkolną oraz studentów wyższych uczelni na spotkania muzealne w sieci. Wszystkie działania będą dostępne w formie nagrań wideo.

-Przygotowana przez nas oferta edukacyjna jest cennym uzupełnieniem zajęć dydaktycznych prowadzonych w szkołach. W naszych propozycjach jest wirtualne zwiedzanie wystaw muzealnych, ale również spotkania z pracownikami naszego Muzeum np. archeologiem, historykiem, etnologiem i plastykiem – informuje Maciej Iżycki z głogowskiego muzeum.

Wszystkie muzealne propozycje są bezpłatne.

-Wystarczy wybrać interesujący Was temat, a propozycji jest wiele. Bez wychodzenia ze szkoły lub domu spotkajcie się z nami – dodaje Maciej Iżycki.

Po wybraniu danego tematu należy zgłosić telefonicznie 76/ 834-10-81 wew. 43 (Pracownia Edukacji w Muzeum) lub e-mailem agnieszka.filipczak@muzeum.glogow.pl, anna.wawryszewicz@muzeum.glogow.pl, jaka szkoła, klasa, opiekun oraz ilość uczniów brała udział w zajęciach. Ta informacja jest potrzebna do statystyk muzealnych.

Zapraszamy do skorzystania z muzealnej oferty. Jej szczegóły dostępne są w zakładce edukacja.

Źródło: Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Głogowie.