Wystawa Bałtycka Odyseja

Śmieciowe „skarby Bałtyku” będą prezentowane na głogowskim rynku do 8 lutego.
DGL News

Czy wiesz, że każdego dnia do wody trafia 19 ton nowych odpadów? Szacuje się, że w morzach i oceanach pływa obecnie ponad 5 mld ton śmieci.

Aby zwrócić uwagę na ten problem, od stycznia zeszłego roku, bank Credit Agricole i spółka leasingowa EFL prowadzą wspólnie ogólnopolską kampanię edukacyjną #mniejplastiku. Jej celem jest walka z zaśmiecaniem mórz i rzek odpadami z tworzyw sztucznych. Jednym z jej elementów jest właśnie akcja „Bałtycka Odyseja”, zainicjowana przez Dominika Dobrowolskiego – ekologa i podróżnika. W jej ramach wolontariusze z całej Polski posprzątali plaże od Świnoujścia do Piasków na Mierzei Wiślanej. W ciągu 10 miesięcy uczestnicy akcji zebrali 1 250 kg śmieci.

Organizatorzy kampanii wybrali najciekawsze „skarby Bałtyku” i postanowili pokazać je światu w formie wystawy, którą można już oglądać w Głogowie – przed Ratuszem. Zdjęcia wykonał Dobromił Nosek.


źródło: https://www.credit-agricole.pl/mniejplastiku/dolacz-do-naszych-lokalnych-akcji/baltycka-odyseja-oczyscili-z-plastiku-plaze-baltyku, https://www.credit-agricole.pl/mniejplastiku/dolacz-do-naszych-lokalnych-akcji/smieciowe-skarby-baltyku-na-wystawie-w-walbrzychu
zdjęcia: A. Białęcka