Ferie on-line w głogowskim muzeum

Materiały i filmy stworzone z myślą o tegorocznych feriach będą pojawiały się w zakładce „ferie on-line”.
PLAKAT-FERIE 2021-zajawka

W tym roku z powodu pandemii ferie zimowe są inne niż zazwyczaj. Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Głogowie tradycyjnie zaprasza dzieci i młodzież do wspólnej zabawy. Tym razem jednak w wersji on-line.

-Materiały i filmy stworzone z myślą o tegorocznych feriach będą pojawiały się w zakładce „ferie on-line”. Pierwszy materiał traktować będzie o zwierzętach ukrytych w kamieniu, monetach oraz obrazie, które na co dzień znajdują się na muzealnych ekspozycjach. Do prezentacji dołączone zostaną karty pracy. Osoby, które prawidłowo wykonają zadania i odeślą zdjęcia kompletu kart pracy na adres agnieszka.gorska@muzeum.glogow.pl, otrzymają upominek – informuje Maciej Iżycki z głogowskiego muzeum.

Oprócz tego na internetowej stronie placówki, w zakładce „filmy” znaleźć można zarówno prezentacje wystaw zrealizowanych w MAH, jak i filmy opowiadające o pracy archeologów, konserwatorów zabytków czy też wirtualne wycieczki po głogowskich zabytkach. Warto również zajrzeć do zakładki „warsztaty” w dziale „edukacja”

-Zachęcamy do śledzenia informacji publikowanych na stronie internetowej MAH i muzealnym profilu na Facebooku oraz do wspólnej zabawy – dodaje Maciej Iżycki.

Źródło: MAH w Głogowie.