Rondo przy wyjeździe na Polkowice – w przyszłym roku

Dwie inwestycje jednocześnie zakorkowałby miasto
2019 skrzyzowanie Legnicka Piłsudskiego, archiwum

30 grudnia prezydent Głogowa ogłosił przetarg na budowę ronda u zbiegu ul. Wojska Polskiego i ul. Piłsudskiego. O tym pisaliśmy TUTAJ. Dziś Rafael Rokaszewicz mówi o konieczności przebudowy skrzyżowania u zbiegu ulic Piłsudskiego i Legnickiej.

Przebudowę ronda przy wyjeździe z Głogowa w kierunku na Nielubię chcemy rozpocząć i zakończyć w tym roku. Gdy to rondo turbinowe powstanie, zaczniemy przebudowywać drugie skrzyżowanie, tj, wyjazd w kierunku na Polkowice. Tu jest podobna konstrukcja – z Urzędu Marszałkowskiego mamy 1 mln złotych dofinansowania, reszta środków pochodzić będzie z budżetu Głogowa. Tu roboty drogowe planujemy przeprowadzić w 2022 roku – mówi Rafael Rokaszewicz prezydent Głogowa.

Czyli w 2021 roku – przebudowa skrzyżowania przy wyjeździe na Nielubię, w 2022 – przebudowa skrzyżowana przy wyjeździe na Polkowice.

Z przyczyn oczywistych nie można tych inwestycji przeprowadzić jednocześnie. Utrudnienia aż na dwóch wjazdach do miasta i to przez kilka miesięcy były by zbyt duże dla mieszkańców i kierowców.

Oba skrzyżowania należą do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, z która miasto ma porozumienie w sprawie prac drogowych.


Zdjęcie: archiwum DGL News