PWiK podsumowuje miniony rok

Pandemia koronawirusa sprawiła, że był to ciężki okres. Jednak PWiK dokładał wszelkich starań, aby zapewnić mieszkańcom Głogowa ciągłość dostaw wody oraz odbioru ścieków.
DGL News

Kończy się 2020 rok. Trwająca pandemia koronawirusa sprawiła, że był to trudny okres dla nas wszystkich. Przez ten czas codziennie około 140 pracowników PWiK  pracowało, żeby zapewnić mieszkańcom Głogowa ciągłość dostaw wody oraz odbioru ścieków. Część naszej załogi pracuje przez całą dobę. Jest to między innymi pogotowie wodociągowe, które natychmiast reaguje na wszelkiego rodzaju awarie na sieci.

Systematycznie rozwijamy infrastrukturę wodociągową i kanalizacyjną. Nie inaczej było w 2020 roku. Wykonaliśmy między innymi: modernizację sieci wodociągowej przy ulicy Kamienna Droga i Różanej, a także  pierwszy etap budowy  sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na oś. Piastów Śląskich – rejon ulic  Bolesława Wysokiego, Książąt Oleśnickich, Księżnej Mechtyldy  oraz budowę sieci na ulicy Cisawej, która zapewni dostawę wody do planowanego w tym miejscu hospicjum. Wszystkie te inwestycje i remonty przyczyniają się do zmniejszenia awaryjności sieci. Przy inwestycjach stosujemy najnowocześniejsze metody budowy, w tym technologie bezwykopowe. Dzięki temu prowadzone przez nas roboty są mniej uciążliwe dla mieszkańców. Ograniczenie ilości otwartych wykopów minimalizuje także utrudnienia w ruchu ulicznym. Natomiast w  2021 roku planujemy między innymi modernizacje magistrali pod korytem Starej Odry oraz modernizację sieci wodociągowej na Alei Wolności i ulicy Sikorskiego. Planujemy także realizacje drugiego etapu budowy sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na osiedlu Piastów Śląskich.

Edukujemy, dbamy o środowisko i zachęcamy do picia wody z kranu.

Głogowska woda jest smaczna i zdrowa, dlatego zachęcamy mieszkańców do picia jej prosto z kranu. Przeprowadziliśmy kampanię „Pij wodę z kranu”, w którą zaangażowali się między innymi: Prezydent Głogowa, siatkarze oraz piłkarze Chrobrego Głogów. Woda dostarczana przez PWiK w Głogowie odpowiada najbardziej rygorystycznym polskim i europejskim normom dotyczącym jakości. Jest badana nie tylko w naszym akredytowanym laboratorium, ale także prowadzone są niezależne kontrole przez Powiatowego Inspektora Sanitarnego. Dodatkowo pijąc wodę z kranu ograniczamy zużycie plastiku i oszczędzamy pieniądze. Wybór kranówki to same korzyści – dla zdrowia, dla portfela i dla środowiska!

Filmik: https://www.youtube.com/watch?v=gUME4aotx0A&feature=emb_logo


tekst: PWiK w Głogowie