Sala Rajców ma już 15 lat!

Przypominamy film z otwarcia Sali Rajców – może kogoś rozpoznajecie?
04.09.2020-sesja-rady-Miejskiej-w-Glogowie-sala-rajcow-w-Ratuszu

30 grudnia 2005 roku Radni Rady Miejskiej w Głogowie po raz pierwszy zasiedli w ławach Sali Rajców. 15 lat temu odbyła się pierwsza sesja u odbudowanym Ratuszu. Była to XXXVI sesja kadencji 2002-2006 Rady Miejskiej.

Zanim to nastąpiło, wcześniej pokazano też to miejsce Głogowianom. Muzeum przygotowało wystawę cennych zabytków i wydawnictw z przeszłości, otworzono podwoje i odbyło się uroczyste spotkanie. Ze współczesnego zapisu wynika, że w otwarciu nowej reprezentacyjnej Sali Ratusza „… wzięli udział nie tylko radni, ale także władze miasta, powiatu i urzędnicy z ratusza oraz liczni zaproszeni goście. Jak powiedział przewodniczący rady miasta Eugeniusz Patyk, sala zasługuje nie tylko na wyróżnienie w skali województwa, ale także w skali całego kraju i służyć będzie nie tylko aktualnym radnym, ale również przyszłym pokoleniom głogowian” – pisze Wiesław Maciuszczak w Wehikule Czasu.

Wizytę mieszkańców w Sali Rajców zarejestrował Zbigniew Lipowski.

https://www.facebook.com/glogowskiwehikulczasu/videos/420298135825261

Ten film ma już 15 lat, wiele z tego co mówili w nim głogowianie zostało zrealizowane. Może ktoś się rozpoznaje na filmie, albo rozpoznaje kogoś znajomego? Napiszcie do nas!


Film: ZetFilm źródło: Wehikuł Czasu

Skip to content