2021 rok przywitamy w Głogowie kolorowymi laserami!

O północy spójrzcie w stronę Starego Miasta
DGL News

2021 rok przywitamy w Głogowie kolorowymi laserami.

Podobnie jak w ubiegłym roku bez fajerwerków, ale z kolorowymi światłami! Będzie więc i kolorowo i … strzeliście. Powitamy bowiem Nowy Rok świetlnym pokazem z wieży ratuszowej. Start o północy.

Będą to silne strumienie białego światła, skierowane w górę, przeplatane kolorowymi laserowymi smugami, poruszającymi się w rożnych kierunkach.

Chcemy ten pokaz dedykować tym wszystkim, którzy są zaangażowani w walkę z wirusem: medykom, służbom mundurowym, wolontariuszom, ludziom dobrej woli. Niech to światło do nieba będzie nadzieją na powrót normalności – mówi Rafael Rokaszewicz, prezydent Głogowa.

Mamy nadzieję, że te bajkowe kolory na niebie, w tym szczególnym momencie roku, sprawią głogowianom wiele radości i dadzą nam wszystkim nadzieję na szybki powrót do normalnego życia bez pandemii.

Ze względu na ograniczenia związane z COVID-19, w tym roku nie zapraszamy nikogo na Rynek. Pokaz świateł będzie widoczny niemal z każdego miejsca w Głogowie, wystarczy o północy 31 grudnia 2020 roku spojrzeć na niebo w kierunku ratusza.

Pokaz potrwa 30 minut.


Zdjęcia: Studio Siwek