Bezpieczne zakupy przedświąteczne

Kilka prostych zasad, o których warto pamiętać podczas zakupów
zakupy w sklepie.policja. kradzieże-zajawka

Głogowscy policjanci przestrzegają przed oszustami, którzy wykorzystują przedświąteczny pośpiech. Dlatego podczas zakupów warto stosować się do kilku prostych zasad:

  • portfele z dokumentami, pieniędzmi bądź telefony komórkowe przechowujmy w wewnętrznych kieszeniach ubioru. Nie zaszkodzi co pewien czas sprawdzić – czy rzeczy te są na swoim miejscu,
  • damskie torebki, najlepiej trzymajmy przed sobą lub w ręku – krótko za pasek. Unikajmy wkładania ich do koszyków z zakupami, gdyż zwiększa to ryzyko kradzieży
  • w samochodach, na widocznym miejscu, nie pozostawiajmy torebek, saszetek, przedmiotów wartościowych. Sprawdźmy czy samochód jest zamknięty i czy włączyliśmy zabezpieczenia, jeśli taki posiadamy.

-Z apelem zwracamy się również do pieszych i kierowców. Zachowajmy wzajemną cierpliwość i ostrożność w trakcie zwiększonego ruchu. Bądźmy kulturalni i wyrozumiali dla innych użytkowników dróg. Nie spieszmy się, lepiej dojechać 10 minut później niż wcale. Na parkingach przysklepowych, a przede wszystkim przy dużych marketach, bądźcie ostrożni ale i wyrozumiali dla pieszych i innych zmotoryzowanych – apeluje Bogdan Kaleta z głogowskiej policji.

Tekst: KPP w Głogowie.