Mikołaje na Rowerach Dzieciom

To już szósta edycja jedynej takiej akcji na Dolnym Śląsku!
Mikolaje-na-Rowerach-Dzieciom-4

Już w najbliższą niedzielę, 6 grudnia, głogowscy rowerzyści i ich przyjaciele, w strojach Świętego Mikołaja, przejadą przez miasto. Przez ostatnie pięć lat dotarli z pomocą do ponad setki dzieci oraz placówek opieki społecznej, pokonując blisko sto kilometrów na swoich rowerach, przyozdobionych łańcuchami, bombkami czy lampkami. Mikołajowe paczki trafią do rodzin, znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej lub materialnej oraz do samotnych seniorów z terenu Głogowa.

Są to zawsze wyjątkowe miejsca i wyjątkowi ludzie. Chcemy, by było tak samo i tym razem. Każdy ma w swoim otoczeniu kogoś komu warto pomóc i przypomnieć, że dobroć i wsparcie istnieje – mówi Agnieszka Podejma, jedna z organizatorek akcji.

W tym roku, w ramach akcji Mikołaje na Rowerach dzieciom, pomoc i paczki otrzyma blisko 50 osób. Rowerowi Mikołaje odwiedzą kilkanaście miejsc zlokalizowanych na przygotowanej wcześniej tasie przejazdu, który jest nieodzownym elementem akcji.

Wspólnie pracowaliśmy nad bazą osób, ale i formą tegorocznej akcji. To trudny rok i czas – dla nas pod kątem przygotowań, ale przede wszystkim dla tych dzieciaków i starszych osób, do których dotrzemy. Poza paczkami, w których znajdą się słodkości, zabawki oraz artykuły pierwszej potrzeby zawozimy także radość, siłę, nadzieję i wsparcie. Zwłaszcza w tym trudnym dla społeczeństwa czasie musimy sobie pomagać – mówi Tomasz Stolarek, który koordynuje akcję od sześciu lat.

Już drugi rok z rzędu akcję wspiera Zespół Szkół Ekonomicznych w Głogowie. Nad bezpieczeństwem przejazdu, atmosferą i transportem paczek czuwać będą jak zawsze strażacy z OSP Smardzów, Jerzmanowa i Bądzów.

Wszyscy, którzy posiadają choćby czapkę Mikołaja oraz sprawny rower zaproszeni są do charytatywnego współzawodnictwa sportowego, polegającego na rozwiezieniu paczek i pokonaniu trasy, która liczy kilkanaście kilometrów.

Peleton wyruszy 6 grudnia o godzinie 11:00 z Bulwaru Nadodrzańskiego.


źródło: Mikołaje na Rowerach Dzieciom