Warsztaty snycerskie w sieci

Warsztaty poprowadzi snycerz z Barda
DGL News

0d 21 listopada na stronie Muzeum Archeologiczno-Historycznego dostępny będzie film instruktażowy, jak zrobić własną formę piernikarską. Prowadzącym będzie Tomasz Karamon – znakomity snycerz z Barda, który kultywuje techniki i odkrywa tajemnice pięćsetletniej tradycji rzemiosła i produkcji drewnianych form piernikarskich.

PLAKAT

-Niestety, pandemia pokrzyżowała nam plany spotkania się z Wami „na żywo”, dlatego też nagraliśmy film prezentujący etapy powstawania formy piernikarskiej. Zapraszamy do obejrzenia filmu – zachęca Maciej Iżycki z głogowskiego muzeum.

Materiały i narzędzia będą do odebrania w muzeum, po wcześniejszym kontakcie telefonicznym 76 834-10-81 (Dział Organizacji Wystaw i Edukacji) Materiały i narzędzia udostępniane będą bezpłatnie. Ich ilość jest ograniczona.

-Zapraszamy na film z artystą – snycerzem, który przybliży nam trud piernikarskiego rzemiosła. Mamy nadzieję, że efektem spotkania będzie własna forma piernikarska, być może wykorzystania w domu w czasie Bożego Narodzenia – dodaje Maciej Iżycki.

Uwaga! Film prezentujący etapy powstawania drewnianej formy piernikarskiej znaleźć będzie można od soboty, 21 listopada 2020 r. zarówno na internetowej stronie Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Głogowie, jak i na muzealnym profilu facebookowym.

Źródło: Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Głogowie.