Zaglądamy na budowę PP 7

Zobacz jak wygląda przedszkole wewnątrz!
12.11.2020 budowa PP 7 w Głogowie, stan prac

Pierwotny budynek PP 7 zniknął już z powierzchni ziemi, a jego miejscu powstaje piękny plac zabaw dla przedszkolaków, a my zaglądamy do nowego budynku i sprawdzamy jak idą prace.

To sala gimnastyczna:

Druga część sali. Będzie możliwość podzielenia sali za pomocą przesuwanej ścianki.

Koszt budowy do około 14 mln złotych, ale będzie to bardzo dobrze wyposażone przedszkole, a jakość materiałów wyeliminuje na wiele lat remonty. Do tego ok. 1,5 mln na infrastrukturę wokół przedszkola, czyli drogi, chodniki i parkingi. Wyremontowaliśmy drogę dojazdową. Powstało także połączenie z ul. Budowlanych i nowe miejsca parkingowe przy budynku przedszkola i od ul. Kossaka – mówi prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz.

Przedszkole będzie przystosowane dla dzieci niepełnosprawnych.

To będzie piękne przedszkole, nawet o takim nie marzyliśmy. Będzie tu sala doświadczania świata, sala gimnastyczna z wyposażeniem, windy towarowe i osobowa. Meble dziecięce, a wszystko kolorowe, nowoczesne i piękne – nie ukrywa radości z nowego przedszkola dyrektor tej placówki Anna Piotrowska.

W drzwiach zamontowaliśmy lustra weneckie, dzieci nie będą widziały co się dzieje na korytarzach, ale stojący za drzwiami rodzic dziecko na sali będzie widział. Mamy trzy windy towarowe, w tym dwie wewnętrzne. Okna od strony nasłonecznionej posiadają specjalny system zapobiegający nadmiernemu nagrzewaniu się szyb i pomieszczeń – mówi Bartosz Sobota, kierownik budowy, firma Sobota Sp. z o.o.

Korytarz prowadzący do m.in. sali doświadczania świata:

Kuchnia w przedszkolu:

W budynku trwają prace wykończeniowe, ale już także pierwsze sprzątania. Niedługo na terenie pojawią się rośliny. Przedszkole ma zostać oddane na początku przyszłego roku.

Infrastruktura wokół budynku:


Zdjęcia: M. Dytwińska-Gawrońska