Policjanci apelują o rozwagę

Sezon na grzybobranie trwa!
grzyb.grzybobranie.las.Pixabay-zajawka

Głogowscy policjanci apelują o zachowanie rozwagi i przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas tych wypraw:

Nie poruszajmy się samotnie w lesie, a jeżeli planujemy grzybobranie bez towarzystwa, to pamiętajmy o poinformowaniu członków rodziny w jaki rejon planujemy się wybrać oraz o  zabraniu ze sobą telefonu komórkowego z naładowaną baterią, aby w razie jakichkolwiek problemów skontaktować się z osobą najbliższą lub z policją – mówi Bogdan Kaleta z głogowskiej policji.

Nowoczesne telefony posiadają również nawigację GPS, która pomoże nam w zorientowaniu się gdzie jesteśmy, a nawet wskaże drogę we właściwym kierunku.

-Pamiętajmy również o samochodach pozostawionych przy pobliskich drogach lub parkingach. Dokładnie sprawdźmy czy pojazd jest zamknięty. Nie zostawiajmy wartościowych przedmiotów na widoku. Zwracajmy uwagę również na sposób parkowania pojazdu, aby nie utrudniał on komunikacji i poruszania się innym kierującym – dodaje Bogdan Kaleta.

Policja przypomina również o tym, że wyjazd na grzyby do lasu nie zwalnia nikogo z obowiązku przestrzegania przepisów, także drogowych.

Źródło: KPP w Głogowie.