SZANSA podaje dane! Jest bardzo źle!

Zbadano przemoc wobec dzieci!
10.11.2020 grafika przemoc wśród dzieci Stowarzyszenie SZANSA

Podejrzewaliśmy, że jest źle. Nie podejrzewaliśmy jednak, że AŻ TAK! Wiedzieliśmy, że przymusowa izolacja uderzy przede wszystkim w dzieci. Niestety nie pomyliliśmy się – tak komentuje najnowsze badania Stowarzyszenie dla Dzieci i Młodzieży SZANSA.

Badania przeprowadziła Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę. Okazuje się, że wykorzystywanie seksualne i przemoc wobec dzieci w okresie pandemii znacznie się nasiliły.

Co oznaczają poniższe liczby? To, że w (liczącej średnio 27 uczniów) klasie Twojego dziecka:

  • ponad 7 dzieci doświadczyło krzywdzenia
  • prawie 3 dzieci doświadczyło przemocy ze strony bliskiej osoby dorosłej
  • prawie 3 dzieci doświadczyło wykorzystywania seksualnego
  • ponad 2 dzieci nie ma nikogo, komu mogłoby zaufać

Teraz, uwięzione w domach z oprawcami są narażone przemoc bardziej niż kiedykolwiek. A utrudniony kontakt z rówieśnikami i nauczycielami sprawia, że otrzymanie pomocy lub nawet opowiedzenie o swojej krzywdzie- staje się niemal niemożliwe.

Od marca Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę wraz z innymi organizacjami pozarządowymi apelowała do władz państwowych o zabezpieczenie najmłodszych. Zauważyliście, że coś zostało zrobione??? W Polsce NIE MA systemu ochrony dzieci. Dlatego tak ważna jest nasza reakcja na ich krzywdę. Jeśli niepokoi Was sytuacja dzieci – napiszcie lub zadzwońcie – czytamy na FB SZANSY

Można to zrobić także anonimowo, od 9:00 do 17:00.

Numer interwencyjny SZANSY:

693 934 621,

e-mail: cpd@szansa.glogow.pl


Grafika: FB Szansa,