SZANSA podaje dane! Jest bardzo źle!

Zbadano przemoc wobec dzieci!
DGL News

Podejrzewaliśmy, że jest źle. Nie podejrzewaliśmy jednak, że AŻ TAK! Wiedzieliśmy, że przymusowa izolacja uderzy przede wszystkim w dzieci. Niestety nie pomyliliśmy się – tak komentuje najnowsze badania Stowarzyszenie dla Dzieci i Młodzieży SZANSA.

Badania przeprowadziła Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę. Okazuje się, że wykorzystywanie seksualne i przemoc wobec dzieci w okresie pandemii znacznie się nasiliły.

Co oznaczają poniższe liczby? To, że w (liczącej średnio 27 uczniów) klasie Twojego dziecka:

  • ponad 7 dzieci doświadczyło krzywdzenia
  • prawie 3 dzieci doświadczyło przemocy ze strony bliskiej osoby dorosłej
  • prawie 3 dzieci doświadczyło wykorzystywania seksualnego
  • ponad 2 dzieci nie ma nikogo, komu mogłoby zaufać

Teraz, uwięzione w domach z oprawcami są narażone przemoc bardziej niż kiedykolwiek. A utrudniony kontakt z rówieśnikami i nauczycielami sprawia, że otrzymanie pomocy lub nawet opowiedzenie o swojej krzywdzie- staje się niemal niemożliwe.

Od marca Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę wraz z innymi organizacjami pozarządowymi apelowała do władz państwowych o zabezpieczenie najmłodszych. Zauważyliście, że coś zostało zrobione??? W Polsce NIE MA systemu ochrony dzieci. Dlatego tak ważna jest nasza reakcja na ich krzywdę. Jeśli niepokoi Was sytuacja dzieci – napiszcie lub zadzwońcie – czytamy na FB SZANSY

Można to zrobić także anonimowo, od 9:00 do 17:00.

Numer interwencyjny SZANSY:

693 934 621,

e-mail: cpd@szansa.glogow.pl


Grafika: FB Szansa,