Głogowianin testował swój wynalazek na Bulwarze

Dawid Sroczyński jest pomysłodawcą inteligentnej kosiarki
kosiarka autonomiczna.Bulwar Nadodrzański Głogów.fot. M.Dytwińska-Gawrońska

Pomysłodawcą inteligentnej kosiarki jest Dawid Sroczyński, który aktualnie, razem z inżynierami zatrudnionymi w firmie, pracuje nad wynalazkiem:

-To nie jest taka kosiarka, którą widujemy w ogrodach. Moja kosiarka to w pełni inteligentne i autonomiczne urządzenie, które możemy wstawić na taki Bulwar i samo kosi, nie zrobi nikomu krzywdy, analizuje co się dzieje dookoła, nie wjedzie w kwiatki, w ławki – wyjaśnia Dawid Sroczyński.

Kosiarka ma GPS, dzięki któremu z dokładnością do 2,5 cm jest w stanie lokalizować gdzie jest:

Jak zaznaczymy w aplikacji co ma dokładnie skosić to ona będzie wiedziała, że ten teren ma do skoszenia. Dzięki czujnikom i sensorom będzie analizować wszystko dookoła, żeby nie skosić tego co nie powinna – dodaje pomysłodawca wynalazku.

Inżynierowie pracują nad kosiarką od blisko 1,5 roku i prace nadal trwają. Na razie wciąż testują i ulepszają urządzenie ale mają już perspektywy i plany na przyszłość:

Jest kilka scenariuszy. Pierwszy taki, że zaczniemy produkować tego typu kosiarki i sprzedawać. Drugi że znajdziemy partnera zajmującego się produkcją i sprzedażą kosiarek, które wyposażymy w funkcje autonomiczne, a trzeci to taki, że wyprodukujemy kosiarki i stworzymy spółkę, która będzie zajmowała się koszeniem przestrzeni publicznej – opowiada Dawid Sroczyński.

Wczoraj autonomiczna kosiarka była testowana na Bulwarze Nadodrzańskim.

Skip to content