Weź miasto w swoje ręce – wyzwanie dla młodzieży

Uważasz, że w naszym mieście mało się dzieje? Chcesz zmiany? Dołącz do wyzwania i zaprojektuj miasto przyjazne dla młodzieży.
DGL News

Miedziowe Stowarzyszenie Przedsiębiorczości oraz Miejska Strefa Biznesu zapraszają do 5-dniowego sprintu projektowego po najlepsze pomysły dla miasta przyjaznego dla młodzieży:

Nauczymy cię, jak szukać rozwiązań metodą wymyśloną przez zespół Google, której używa wiele szybko rosnących startupów. Przeprowadzimy cię przez cały proces: od znalezienie kluczowego problemu grupy docelowej, po szybkie generowanie wielu rozwiązań, wybór tych do dalszej pracy, prototypowanie i testowanie – mówi Karolina Duchińska z Miejskiej Stefy Biznesu.

Spotkania będą odbywać się codziennie od poniedziałku 9 listopada do piątku do 13 listopada o godz. 18:00 na platformie ZOOM.

-W sumie czeka nas 12 godzin wspólnej pracy – dodaje Karolina Duchińska.

Dlaczego warto:

  1. Nauczysz się używać metodologii design thinkingu do rozwiązywania problemów biznesowych, społecznych i zawodowych.
  2. Będziesz miał realny wpływ na to, co dzieje się w naszym mieście. Wypracowane pomysły przedstawimy prezydentowi Głogowa.
  3. Będziesz miał szansę na zrealizowanie swoich pomysłów starając się o ich sfinansowanie w ramach Głogowskich Grantów Młodzieżowych, które startują 16 listopada. Możesz otrzymać do 2000 zł na ten cel.
  4. Dowiesz się, co zrobić, aby zwiększyć szansę na realizację wypracowanego rozwiązań. Pokażemy ci, gdzie można szukać finansowania i jak dotrzeć do osób decyzyjnych. 
  5. Zdobędziesz umiejętności szybkiego rozwiązywania problemów, które jest wysoko ceniony wśród pracodawców. 
  6. Zamiast narzekać na brak propozycji, weźmiesz sprawy w swoje ręce.
  7. Otrzymasz od nas certyfikat udziału w sprincie wraz z opisem twojego wkładu.

Zapisz się na warsztaty na stronie: TUTAJ

Więcej informacji znajdziesz TUTAJ

Organizatorem wydarzenia jest Miedziowe Stowarzyszenie Przedsiębiorczości oraz Miejska Strefa Biznesu.

Źródło: Miejska Strefa Biznesu.