Pomóż osobom bezdomnym

Skorzystaj z aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
bezdomny człowiek, pixabay

Do tej pory ciepła jesienna aura była dla nas łaskawa. W najbliższym czasie nastąpią jednak znaczne spadki temperatur. Korzystając z aplikacji Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, możemy sygnalizować problemy osób bezdomnych i wspomóc działania służb i instytucji, które na co dzień pomagają takim osobom – mówi podinsp. Bogdan Kaleta, Oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa w katalogu potencjalnych zgłoszeń, udostępnia kategorię: „Osoba bezdomna wymagająca pomocy”, która pozwala użytkownikom wskazywać miejsca przebywania osób bezdomnych, które potrzebują pomocy. To dodatkowe źródło informacji dla służb i instytucji, zajmujących się tym na co dzień.

Korzystając z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa prosimy o wykorzystanie dostępnych funkcjonalności, w tym szczególnie z możliwości dodania opisu. To ułatwi szybsze dotarcie policjantów do osób potrzebujących. Może być istotne w szczególnie niebezpiecznych sytuacjach wynikających np. ze znacznego spadku temperatury – dodaje.

Taką informację można również przekazać, dzwoniąc na numer alarmowy 112.

Policja apeluje o przekazywanie wszelkich informacji o osobach i miejscach ich pobytu, dla których niskie temperatury mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia lub życia!


źródło: KPP Głogów