Głogowskie muzeum przygotowuje kalendarz

Dwanaście czarno-białych zdjęć Głogowa z lat 70-tych XX wieku
kalendarz 2020 - zajawka

-Trwają ostatnie przygotowania do druku muzealnego kalendarza na 2021 rok. Nosi on tytuł „Głogów. Ludzie i miejsca w PRL-u”. W kalendarzu będzie można znaleźć czarno-białe zdjęcia Głogowa, którego już nie ma lub dziś wygląda zupełnie inaczej – informuje Maciej Iżycki z głogowskiego muzeum.

Jak kilkadziesiąt lat temu wyglądały sklepy przy Alei Wolności? Kto jeszcze pamięta stację benzynową przy dzisiejszym rondzie Konstytucji 3 Maja? Jak wyglądała przed przebudową ulica Obrońców Pokoju i stojąca przy tej ulicy ogromna hutnicza kadź? Dla pokolenia 50-latków oraz dla starszych mieszkańców miasta przyszłoroczny kalendarz Muzeum Archeologiczno-Historycznego będzie sentymentalną podróżą w czasy dzieciństwa i młodości. Być może ktoś odnajdzie się na prezentowanych zdjęciach.

Dwanaście czarno-białych fotografii, które znalazły się w tym wydawnictwie, prezentuje Głogów z lat siedemdziesiątych XX wieku. Zamysłem autorów było pokazanie miejsc i obiektów, których już w mieście nie ma lub bardzo zmieniły się na przestrzeni dekad.

Zdjęcia wybrane do kalendarza pochodzą ze zbiorów Muzeum Archeologiczno-Historycznego. Ich autorami są: Władysław Binczarowski, Bronisław Lachowicz, Marek Parzyński oraz Janusz Szell.

Źródło: Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Głogowie.