Głogów w ścisłym finale konkursu „Dolnośląski Gryf – Nagroda Gospodarcza”

To już 17. edycja tego wydarzenia
Dolnośląskie Gryfy rozdane

Głogów, po raz kolejny został dostrzeżony, jako miasto wspierające lokalne firmy. Oprócz Jawora i Powiatu Wrocławskiego, nasze miasto znalazło się w ścisłym finale konkursu „Dolnośląski Gryf – Nagroda Gospodarcza” w kategorii samorząd wspierający biznes.

„Dolnośląski Gryf – Nagroda Gospodarcza” to jeden z najbardziej znanych i prestiżowych konkursów biznesowych w regionie. Innowacyjność, dynamika rozwoju, zaangażowanie inwestycyjne, a także działania na rzecz lokalnej społeczności – to atuty jego laureatów. To nagroda, która wyróżnia najlepsze przedsiębiorstwa, jednostki samorządu terytorialnego oraz instytucje i organizacje, które tworzą gospodarczą i społeczną przyszłość Dolnego Śląska.

Prestiż i niezależność tego przedsięwzięcia gwarantowała kapituła konkursu. Nie ma drugiego takiego konkursu w regionie, gdzie uczestników ocenialiby równie wybitni przedstawiciele świata nauki, biznesu oraz regionalnych władz administracyjnych.

Wyróżnienie Dolnośląski Gryf trafia do liderów, którzy rozwijają i promują potencjał naszego regionu – mówi Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego. – Najważniejsze jest jednak to, że nagroda ta pokazuje jak ważne jest łączenie świata nauki, biznesu i samorządu. Tylko w ten sposób mamy szansę wejść na kolejny poziom rozwoju. Fakt, że Dolny Śląsk jest niezwykle innowacyjnym regionem i zajmuje wysokie pozycje w rankingach gospodarczych w Europie, jest zasługą w dużej mierze tych, którzy dzisiaj odbierają nagrody. Nasz region potrzebuje wizjonerów, zwłaszcza dziś, w dobie pandemii.

Miło nam również poinformować, że firmy z naszego regionu również otrzymały nominacje. W kategorii firma świadoma ekologicznie nominowano NTI sp. z o.o., natomiast w kategorii nagroda za działania na rzecz zrównoważonego rozwoju nominację zdobyła firma Sitech sp. z o.o.

Gratulujemy nominowanym rozwiązań biznesowych i zapewniamy, że miasto w dalszym ciągu będzie wspierać lokalny biznes w jego innowacyjnych przedsięwzięciach – mówi Arkadiusz Rojewski z Wydziału Polityki Gospodarczej w Urzędzie Miejskim w Głogowie.

Organizatorami konkursu byli: Zachodnia Izba Gospodarcza – Pracodawcy i Przedsiębiorcy, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, Związek Pracodawców Polska Miedź, Stadion Wrocław oraz Partner Merytoryczny firma PwC.


źródło: https://zig.pl/2020/10/27/dolnoslaskie-gryfy-2020-rozdane/