Duże zainteresowanie Dolnośląskim Festiwalem Nauki on-line

Z sieciowej oferty MAH skorzystało blisko czterysta osób
DGL News

W ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki na stronie internetowej głogowskiego muzeum pojawiła się specjalna zakładka. Można było w niej znaleźć nie tylko linki do prezentacji wystaw realizowanych w MAH czy też do filmów z cyklu „Muzeum utracone”, ale także do materiałów przygotowanych przez muzealników specjalnie na Dolnośląski Festiwal Nauki. Wraz z tymi ostatnimi można było wybrać się na wirtualną wycieczkę po reliktach głogowskiej twierdzy, odwiedzić pracownię konserwatorską, poznać historię pieniądza oraz zgłębić tajniki archeologii.

-Z takiej formy uczestnictwa w festiwalu nauki skorzystało 391 osób, w tym uczniowie głogowskich szkół. Największym zainteresowaniem cieszyła się opowieść pani Marzeny Grochowskiej z Oddziału Archeologiczno-Numizmatycznego MAH, która niezwykle ciekawie mówiła o historii pieniądza oraz o monetach z XVII-wiecznego skarbu odnalezionego na Starym Mieście w Głogowie – opowiada Maciej Iżycki z głogowskiego muzeum.

Wielu internautów wybrało się również na wirtualną wycieczkę po pracowni konserwatorskiej, którą poprowadziła pani Weronika Korycka (na zdjęciu).

Materiały przygotowane na tegoroczną edycję Dolnośląskiego Festiwalu Nauki nadal dostępne są na stronie internetowej Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Głogowie.

Źródło: Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Głogowie.