Zobacz co się zmieni w Głogowie!

Cała Polska w żółtej strefie!
DGL News

Od jutra, w całym kraju (z wyłączeniem miast objętych strefą czerwoną) obowiązują zasady obostrzeniowe strefy żółtej.

Obostrzenia strefy żółtej, m.in.:

  • obowiązek zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej (niezależnie od odległości 1,5 m między osobami), także w komunikacji miejskiej. Nie ma obowiązku zakrywania ust i nosa na terenie lasów, parku, zieleńca, ogrodu botanicznego, ogrodu zabytkowego i plaży.
  • zmniejszenie liczby korzystających z wydarzeń sportowych i kulturalnych do 25% pełnego obłożenia sali

W związku z tym:

Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury podjął decyzję o czasowym wstrzymaniu działalności artystycznej (koncerty, spektakle, występy estradowe itp.) oraz działalności edukacji kulturalnej (sekcje artystyczne, zajęcia twórcze, działania warsztatowe) prowadzonej w Centrum Kultury, Klubie Mayday i Teatrze im. Andreasa Gryphiusa.

Zawieszenie działań artystycznych i edukacyjnych wchodzi w życie z dniem 09.10.2020 i trwać będzie, aż do anulowania niniejszego zarządzenia (po cofnięciu ministerialnych obostrzeń w prowadzeniu działań wynikających ze statutu MOK i po zminimalizowaniu zagrożeń dla zdrowia i życia mieszkańców Głogowa korzystających z oferty artystycznej i edukacyjnej jednostek).

W związku z wprowadzonymi obostrzeniami – w Głogowie nie odbędą się także uroczystości związane z obchodami Dnia Edukacji Narodowej.

Źródło: gov.pl