Traktoriada, czyli traktorem przez świat

Głogowska biblioteka zaprasza na spotkanie podróżnicze
DGL News

“Polskim traktorem przez świat – może i niezbyt szybko, ale za to jak oryginalnie”. Taki sposób na zwiedzanie świata wymyślili sobie dwaj podróżnicy Marcin Obałek i Piotr Śliwiński. Na początku miała to być tylko wyprawa do Etiopii, ale przerodziła się w podróż dookoła świata. Skąd taki pomysł na życie i jak to jest podróżować po świecie traktorem?

Marcin Obałek opowie o tym podczas spotkania w głogowskim teatrze już 8 października o godz. 18.00. 

Projekt Traktoriada rozpoczął się w 2002 r. Najpierw Ursus 6014 ruszył na podbój Ameryki Południowej. Dlaczego podróżnicy wybrali właśnie ten środek transportu? “Żadna maszyna nie daje takich możliwości w terenie jak traktor. Pokonaliśmy na nim 20 tysięcy kilometrów po drogach Argentyny, Boliwii, Chile, Peru i Urugwaju.” – tak odpowiadają na to pytanie na swoim profilu na Facebooku.  

Podczas spotkania w Głogowie Marcin Obałek opowie o przygodach i wyzwaniach, z jakimi zmagał się podczas podróży traktorem, o ludziach, których poznał i którzy dołączyli do projektu, a także o planowanych wyprawach.

Spotkanie odbędzie się 8 października o godz. 18.00 w Teatrze Miejskim im. Andreasa Gryphiusa w Głogowie. Wstęp jest wolny.

Tekst: Agnieszka Błaszczyk, Miejska Biblioteka Publiczna.