Podsumowanie akcji „Ciepły posiłek dla seniora”

Przez 4 miesiące wydano blisko 3 tysiące posiłków dla potrzebujących seniorów
DGL News

Akcja „Ciepły posiłek dla seniora”, rozpoczęła się 4 maja i realizowana była wspólnie przez Gminę Miejską Głogów i „Caritas” Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej. Dzięki niej samotni i chorzy seniorzy z Głogowa przez 4 miesiące, trzy razy w tygodniu, otrzymywali ciepły posiłek.

-Odzew z jakim się spotkaliśmy był ogromny. Głogowianie chcą pomagać głogowianom i to jest najwyższa wartość – mówił ks. Stanisław Podfigórny, dyrektor Caritasu.

Ciepły posiłek trafiał do blisko 60 seniorów, którzy wymagali opieki i pomocy. Akcja trwała do końca sierpnia. Przez cały ten okres wydano w sumie 3 tysiące posiłków.

Posiłki seniorom dostarczali wolontariusze:

Arkadiusz Adamski, Elżbieta Adamska, Roman Adamski, Monika Adamska, Joanna Adamska Dariusz Jakowicz, Bartosz Gajewski, Marzena Zielińska, Alina Dyk, Leszek Dubienko, Andrzej Lubińki, Natalia Lubińska, Wrak Resing – Dragon Jaczów, OSP Smardzów – Paweł Wozniak, VW Polkowice Alan Respekta, Anna Andrzejewska, Weronika Hruszka, Małgorzata Hruszka, Renata Nowak, Stowarzyszeni na Rzecz Integracji i Usamodzielninia, Beata Białoskórska, Centrum Ewangelii, Baptyści z Głogowa, Sebastian Jaworski, Taxi Iedal – Marcin Malak, OSP ORW, Wojak Obrony Terytorialnej, Klub Kibiców Niepełnosprawnych, Czesław Wojciechowski, Patryk Porzucek, Krzysztof Taras, GRN, ks. Marcin Wożniak, Łukasz Kolasiński, Legion Maltański.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmiku:

Przypominamy, że cały czas trwa inna wspólna inicjatywa miasta i Caritasu – „Spiżarnia Caritas”. Jest to projekt, którego celem jest przeciwdziałanie marnowaniu żywności poprzez dystrybucję produktów spożywczych z krótkim terminem przydatności.

Codziennie od poniedziałku do piątku, samochód jeździ po sklepach i odbiera żywność z krótkim terminem przydatności. Następnie żywność zawożona jest do Kuchni Brata Alberta przy Parafii Najświętszej Maryi Panny na os. Kopernik, gdzie znajduje się punkt wydawania żywności.

Żywność jest wydawana w poniedziałki, środy i piątki od 10.00 do 13.00. Natomiast we wtorki i czwartki zawożona jest do Przytuliska dla bezdomnych mężczyzn w Żukowicach.